کد خبر: 2158977
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۳
گروه فعاليت‌های قرآنی: يك حافظ كل قرآن‌كريم گفت: دستيابی به زندگی سالم و حيات طيبه از مهم‌ترين آثار حفظ كلام وحی است.
«حميد احمدی»، از حفاظ كل قرآن كريم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی، گفت: آرامش، سلامت در زندگی خانوادگی، كمك به ديگران، پرهيز از آزار واذيت و حفظ آرامش از آثار حفظ قرآن‌كريم است.
وی با بيان اينكه اين آثار در گرو خواندن مداوم قرآن‌كريم است، ادامه داد: آثار قرآن‌كريم پس از تمسك به اين كتاب آسمانی و در سال‌های بعد در زندگی انسان نمايان است.
اين حافظ و مدرس قرآن‌كريم با اشاره به اينكه افرادی كه با قرآن‌كريم مانوس هستند از مدارج والای انسانی برخوردارند، افزود: انس با قرآن، فراگيری روخوانی و روان‌خوانی و توجه به مفاهيم و عمل به دستورات اين كتاب آسمانی وظيفه هر مسلمانی است.
احمدی در بخش ديگری از سخنانش با بيان اينكه آيات و روايات پيرامون حفظ و قرائت قرآن‌كريم بايد جمع‌آوری شود، به علاقه‌مندان برای حركت در مسير قرآن و اهل‌بيت(ع)، توصيه كرد: تلاوت قرآن‌كريم، توجه به مفاهيم و عمل به آموزه‌های قرآنی را در دستور كار خود قرار دهند.
وی با اشاره به اينكه در اين مسير دشواری‌های وجود دارد، اظهاركرد: هر چه در مسير حركت قرآن و اهل‌بيت(ع) سختی‌ها بيشتر باشد، انسان سعادتمندتر خواهد بود.
اين حافظ قرآن‌كريم در ادامه داد: تاثيرات حفظ و قرائت قرآن‌كريم در زندگی روزمره واضح خواهد بود و آيات قرآن همواره راهنما و راهگشايی انسان است.
احمدی در بخش ديگری از سخنانش با بيان اينكه قرآن محجور واقع شده است، افزود: به حافظان و قاريان قرآن نيز در استان توجه نمی‌شود.
وی بر لزوم فراهم كردن زمينه‌های برای پيشرفت و حضور قاريان و حافظان استان در مقام اجرايی و آموزشی تاكيد كرد و گفت: قرآن‌كريم سراسر آيات حيات بخش برای انسان است و انسان نيازمند آموزش و فراگيری برای استفاده از اين آيات وحی الهی است.
اين حافظ و قاری قرآن‌كريم با بيان اينكه امروز قرآن برخلاف آيات مملو از آموزه‌های گران‌بها به صورت نمادين مورد استفاده قرار می‌گيرد، اظهاركرد: افراد از سنين كودكی آموزش‌های روخوانی و روان‌خوانی برای دسترسی به مفاهيم كلام الهی را نمی‌بينند.
وی خواستار مساعدت مسولان و فراهم كردن بسترهای مناسب برای حضور افراد به‌ويژه جوانان و نوجوانان در اين مسير امن الهی شد و ابراز اميدواری كرد: در آينده‌ای نزديك شاهد طرح‌های و برنامه‌هايی برای حضور هر چه بيشتر اقشار جامعه در محافل قرآنی باشيم.
اين حافظ و قاری قرآن كريم در پايان با اشاره به اينكه بخش عظيم آموزش به عهده آموزش و پرورش است، خواستار توجه مسولان آموزش و پرورش به برگزاری كلاس‌های قرآن با طرح‌های نوين و جذب دانش‌آموزان برای شركت در مدارس قرآن شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: