کد خبر: 3688821
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
گروه فرهنگی: دبیر ستاد اقامه استان مرکزی از برگزاری آموزش تخصصی شیوه‌های دعوت به نماز، اسرار و آثار نماز ویژه اساتید برگزیده معارف به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی اراک خبر داد.

حجت‌الاسلام علی رودبارانی، دبیر ستاد اقامه استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، گفت: آموزش تخصصی شیوه‌های دعوت به نماز، اسرار و آثار نماز ویژه اساتید برگزیده معارف استان امروز، 16بهمن در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شد.
وی تصریح کرد: نهاد رهبری در دانشگاه‌ها از بین اساتید معارف، اساتیدی که دغدغه‌مند هستند را انتخاب و به دوره آموزش تخصصی نماز دعوت کرد، ستاد اقامه نماز استان در راستای ترویج فرهنگ نماز، اضافه کردن دو واحد درسی نماز به دروس دانشگاهی و برگزاری دوره تخصصی نماز ویژه اساتید معارف را پیشنهاد داد که با برگزاری دوره تخصصی نماز موافقت شد، در صورت موفقیت این طرح در استان، به صورت طرح ملی اجرایی می‌شود.
حجت‌الاسلام رودبارانی اضافه کرد: اساتید در این دوره با آیات کاربردی نماز آشنا شده و آن را به صورت کاربردی به دانشجویان آموزش می‌دهند. در دوره یک روزه آموزش نماز استاد حجت‌الاسلام بهناد از اساتید مرکز تخصصی نماز در خصوص اسرار و آثار نماز و حجت‌الاسلام ملکی در خصوص شیوه‌های دعوت به نماز و پرسمان صحبت  کردند.
وی ادامه داد: اساتید معارف با توجه به وجه خاصی که در دانشگاه دارند می‌توانند بیشتر از اساتید دیگر روی دانشجویان تأثیرگذار باشند، اگر این اساتید با معارف ناب نماز آشنا باشند می‌توانند پاسخگوی شبهات نماز به دانشجویان و دعوت آنها به نماز با شیوه‌های جذاب باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: