کد خبر: 3728148
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
استاندار مرکزی تصریح کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی - سیدعلی آقازاده گفت: ما و همه دستگاه‌های استان در تعاملی قابل قبول شرایط میزبانی را فراهم می‌کنیم. همه ما از این رویداد بزرگ قرآنی در استان استقبال کرده و آن را به فال‌نیک می‌گیریم.

استقبال همه دستگاه‌های استان مرکزی از میزبانی مسابقات کشوری قرآن

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی، در آیین اختتامیه مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان مرکزی که شامگاه روز گذشته، ۱۵تیرماه در دانشگاه فرهنگیان اراک برگزار شد، گفت: سال۹۷ سال فعالیت‌های خوبی برای استان در حوزه قرآن، فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس است. امسال کنگره بزرگداشت شهدای استان در اواخر پاییز سال جاری برگزار می‌شود. امید است فاز اول باغ‌موزه دفاع مقدس نیز در کنار فعالیت‌های فرهنگی به بهره‌برداری برسد.
آقازاده به میزبانی استان مرکزی در مرحله کشوری مسابقات قرآن اوقاف اشاره کرد و گفت: ما و همه دستگاه‌های استان در تعاملی قابل قبول شرایط میزبانی را فراهم می‌کنیم. همه ما از این رویداد بزرگ قرآنی در استان استقبال کرده و آن را به فال‌نیک می‌گیریم.
وی اضافه کرد: در چهل‌سال گذشته فضای قرآنی و معنوی که در جامعه ایجاد شده است در تار‌و‌پود خانواده‌ها به ویژه نوجوانان و جوانان ما تنیده شده است. سایه قرآنی در کشور به برکت انقلاب در جامعه گسترانیده شده است.
آقازاده ادامه‌ داد: امید است بتوانیم در راستای بهره‌برداری هرچه‌بهتر از آموزه‌های قرآن کریم و بهره‌گیری از فرامین قرآن و عترت و احکام اسلام سرآمد باشیم. قرآنی به درد می‌خورد که همه آیات و احکامش مورد توجه قرارگیرد، نه اینکه صرفا تشریفات یا چاپ قرآن باشد.
این مقام مسئول افزود: بسیار ناپسند است که با وجود ادعای مسلمان بودن شاهد حرکت غیر‌اسلامی از سوی برخی مسلمان‌نماهای وهابیت و داعش باشیم. آنان خود را خادم قرآن و حرمین می‌دانند اما در عمل ذره‌ای عمل نمی‌کنند.
آقازاده گفت: با تمام خوبی‌هایی که قرآن دارد، می‌آموزیم و هم اجرا می‌کنیم. امروز افتخار جمهوری اسلامی بر این است زیر سایه قرآن، پیروزی‌ها و موفقیت‌ها وجود دارد. اگر شکستی هم در ظاهر باشد با حکمت است. شکست عبرتی برای آیندگان و ایجاد وحدت بیشتر بین مسلمانان است.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: