کد خبر: 3737034
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
گروه فعالیت‌های قرآنی - رییس اداره قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به اینکه به ۱۲ دستگاه فرهنگی استفاده از غرفه‌های نمایشگاه مسابقات قرآن اطلاع‌رسانی شده است، ابراز کرد: با توجه به اینکه زمان برگزاری مسابقات قرآن با هفته دفاع مقدس، نیروی انتظامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متقارن است، این دستگاه‌ها درخواست برپایی غرفه و معرفی دستاوردهای قرآنی دارند.

برپایی نمایشگاه قرآن در حاشیه برگزاری مسابقات سراسری قرآن

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام عبدالله حسینخانی، رییس اداره قرآنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، شامگاه روز گذشته، ۱۶ مرداد در جلسه هماهنگی برنامه‌های کارگروه‌های مرحله سراسری ۴۱امین دوره مسابقات قرآن اوقاف به میزبانی استان مرکزی گفت: دوره آموزشی ویژه متسابقان راه‌یافته به مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف جمعه، ۱۹ مرداد با حضور استاد ابوالقاسمی و سمیه حاج‌علی حافظ کل قرآن برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: دوره آموزشی یاد شده ویژه متسابقان رشته قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ در رشته صوت و لحن با حضور ۱۵ متسابق آقا و ۱۰ متسابق از بانوان در دارالقرآن‌الکریم عباسیان اراک برگزار می‌شود. در این دوره از مریم سعیدی، مرتضی سعیدی و مسعود اکبری نیز استفاده می‌شود.
حجت‌الاسلام حسینخانی اضافه کرد: روزشمار مسابقات از روز گذشته، ۱۵ مرداد جهت تبلیغات شهری نصب شده است. از تلویزیون‌های شهری پارک ملت و مجتمع آسمان برای تبلیغ مسابقات استفاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه به ۱۲ دستگاه فرهنگی استفاده از غرفه‌های نمایشگاه مسابقات قرآن اطلاع‌رسانی شده است، ابراز کرد: با توجه به اینکه زمان برگزاری مسابقات قرآن با هفته دفاع مقدس، نیروی انتظامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متقارن است، این دستگاه‌ها درخواست برپایی غرفه و معرفی دستاوردهای قرآنی دارند. غرفه ویژه جهت معرفی کربلایی کاظم ساروقی نیز برپا می‌شود.
وی از برپایی اولین محفل انس با قرآن در راستای چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در روز جمعه، ۱۹ مرداد با تلاوت استاد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی خبر داد و گفت: کرسی تلاوت توسط استاد ابوالقاسمی نیم ساعت قبل از اذان مغرب برگزار شده و محفل انس با قرآن نیز پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد چهارده معصوم (ع) برپاست.
حجت‌الاسلام حسینخانی در تشریح اعزام متسابقان آقا به مرحله مقدماتی مسابقات سراسری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف نیز اظهار کرد: این دوره از مسابقات به میزبانی استان قم برگزار می‌شود. ۲۳ مرداد ۱۴ نفر از متسابقان استان به این مرحله از مسابقات اعزام می‌شوند. ۲۹ همین ماه نیز ۴ شرکت کننده دیگر راهی قم می‌شوند.
در این جلسه مصوب شد؛ وسیله ایاب و ذهاب ویژه متسابقان شهرستانی جهت حضور در دوره آموزشی مهیا شود. تشکیل جلسه فوری با دانشگاهیان، هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت رونمایی تمبر، درج زمان مسابقات در خودپرداز بانک‌ها از دیگر مصوبات جلسه است.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: