کد خبر: 3755918
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
گزارش ایکنا از سیزدهمین روز برگزاری مسابقات قرآن؛
گروه فعالیت‌های قرآنی - فینالیست حفظ کل مسابقات سراسری قرآن گفت: سطح رقبای این دوره بسیار عالی است و سال به سال ارتقا پیدا می‌کند. داوری هم خیلی خوب بود و اشکالی به داوری وارد نیست. میزبانی استان مرکزی بسیار خوب است. فرزند کوچکی داشتم و برای نگهداری لازم بود همسرم در کنارم باشد و عوامل استان مرکزی با گشاده‌رویی پذیرفتند که بابت میزبانی مثال‌زدنی استان مرکزی از آنان تشکر می‌کنم.

میزبانی مثال‌زدنی استان مرکزی/ سال‌به‌سال سطح مسابقات ارتقا پیدا می‌کند

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، مسابقات سراسری قرآن اراک با برگزاری فینال رشته‌های حفظ کل، حفظ 20 جزء، قرائت ترتیل و تحقیق به کار خود پایان داد.
صبح یک‌شنبه، 22 مهر رقابت‌ها در رشته حفظ 20 جزء با حضور متسابقان حمیده حسینی از فارس، رؤیا فضائلی از خراسان رضوی، نرگس خوشبخت از اصفهان، رسل حمندی از تهران، فاطمه خالقی از خراسان رضوی، مریم رضایی از اصفهان، فائزه‌سادات قریشی‌نسب از یزد، فاطمه درودمند از فارس، زهرا حسنی از آذربایجان غربی، فائزه زنده‌دل از مازندران برگزار شد.
اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن اراک در رشته حفظ کل عطیه تبیانیان از تهران، مریم شفیعی از ایلام، سما بابایی از تهران، فاطمه شیرازی از تهران، زهرا قربانی از اصفهان، رضوان باقری از تهران، راضیه رحیمی از اصفهان، مهدیه شکوری از قم، زهرا محبی از اصفهان، سمانه‌سادات خان‌دوستی از گیلان و طاهره نائبی موحد از کردستان بود.
رقابت‌ها در این دو رشته تا اذان ظهر به طول انجامید. پس از نماز و استراحت رقابت‌های فینال در دو رشته قرائت ترتیل با حضور خدیجه دیاری بیدگلی از قم، نجمه رضا‌نژاد از قم، فهمیه اصغرزاده از کرمان، طاهره عبداللهی از قزوین، سنا منبوهی از خوزستان، فرزانه صادقی از گیلان، مریم فتحی‌زاده از البرز، مرضیه پورتیمور از ایلام، فرزانه کلالی از خراسان رضوی، ندا مرادی از تهران برگزار شد.
مجتمع کوه نور نیز در ساعت عصر شاهد رقابت فینالیست‌های قرائت تحقیق میان نسیبه کرمی پارسا از قم، عادله شیخی از مرکزی، مریم سمائی از البرز، زهرا سهرابی از کرمانشاه، فاطمه رحمدار از قم، مرضیه میرزایی‌پور از خراسان رضوی، ثمین کرم از کرمانشاه، عاطفه ناصح از گیلان، ام‌البنین طالبی از آذربایجان شرقی بود.
رقابت بین متسابقان تنگاتنگ بود و پر از استرس. البته رقبا از طرفی دوست دارند کسب رتبه کنند و از طرف دیگر دوست ندارند رقیبشان عقب بماند این یعنی روح قرآن در حال حاکم شدن است، وقتی قاری یا حافظ به پختگی می‌رسد کسب رتبه به تنهایی خوشحالش نمی‌کند و علاقه دارند روح مبانی الهی در ضمیرش تجلی پیدا کند.
خوشبختانه استان مرکزی در رشته قرائت تحقیق نماینده در فینال داشت اما حافظان و تلاوت‌کنندگان رشته ترتیل اقبالی برای رسیدن به مرحله فینال نداشته و از صعود در مرحله نیمه نهایی باز ماندند.
امروز در جمع حاضران دختر بچه شش ساله‌ای را با پوشش کامل دیدم. شنیده بودم که حافظ جزء سی‌ام قرآن است، از او خواستم با من مصاحبه‌ای انجام دهد که گفت: نگار طاعتی هستم شش ساله از اراک، حافظ جزء سی قرآنم. دو سال پیش مادرم مرا در کلاس قرآن ثبت‌نام کرد اما چند ماهی است که در جامعةالقرآن مشغول حفظ هستم.

میزبانی مثال‌زدنی استان مرکزی/ سال‌به‌سال سطح مسابقات ارتقا پیدا می‌کند
وی با اشاره به مهربانی مربی جامعةالقرآن اظهار کرد: هر روز به کلاس می‌روم اما بازی کردن با عروسک‌هایم را هم دوست دارم. بابا و مامان هم خیلی کمکم می‌کنند از من سؤال می‌پرسند تا آیات را فراموش نکنم. سوره انشقاق را حفظ کردم فقط کمی از آن مانده تا کامل بشه که جزء سی‌ام تمام شود.
نگار گفت: دوست دارم هم معلم بشم هم حافظ کل باشم. هر جایی که اشکال داشته باشم بابا و مامان هستند که کمک کنند. وقت‌هایی که حفظ نمی‌کنم با دوستانم بازی می‌کنم.

میزبانی مثال‌زدنی استان مرکزی/ سال‌به‌سال سطح مسابقات ارتقا پیدا می‌کند
زهرا محبی، فینالیست حفظ کل مسابقات سراسری قرآن اراک از استان اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا گفت: حدود 5 سالی است که در مسابقات قرآن اوقاف شرکت می‌کنم و در بخش شکوفه‌ها رتبه اول و دوم کشوری را کسب کردم سال گذشته هم در ارومیه رتبه عالی را کسب کردم.
وی ادامه داد: سطح رقبا بسیار عالی است و سال به سال سطح ارتقا پیدا می‌کند. داوری هم خیلی خوب بود و اشکالی به داوری وارد نیست. میزبانی استان مرکزی بسیار خوب است. من بچه کوچک داشتم برای نگهداری لازم بود همسرم کنارم باشد و عوامل استان مرکزی با گشاده‌رویی پذیرفتند که همسرم کنارم باشد که بابت میزبانی مثال‌زدنی استان مرکزی از آنان خیلی تشکر می‌کنم.
امشب پرونده مسابقات سراسری قرآن اراک بسته شده و تکلیف نفرات برتر رشته‌های حفظ 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، قرائت ترتیل و تحقیق فردا، 23 مهر در آیین اختتامیه مشخص می‌شود.
از نکات قابل توجه مسابقات امسال که شاید از نظرها غافل ماند این بود که در دکور مسابقات هیچ اشاره‌ای به میزبانی استان مرکزی نشده بود و مخاطب با دیدن تصاویر متوجه محل برگزاری نمی‌شد.
مراسم اختتامیه صبح امروز 23 مهر از ساعت 10 صبح با تجلیل از نفرات برتر به پایان می‌رسد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: