کد خبر: 3806720
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
گروه اجتماعی ــ مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از رفع تصرف اراضی ملی به میزان ۱۰۹ هکتار و ارزش ۲۵۵ میلیارد ریال در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از رفع تصرف اراضی ملی به میزان 109 هکتار و ارزش 255 میلیارد ریال در سال 97 خبر داد.
وی افزود: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال در زمینه املاک و با اقدامات انجام شده از طرف یگان حفاظت و همکاری معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی و ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها‌، رفع تصرف فوری اراضی ملی به تعداد 59 فقره و به میزان 76 هکتار و ارزش 156 میلیارد ریال و اجرای حکم قضایی به تعداد 8 فقره و به میزان 33 هکتار به ارزش ریالی 99 میلیارد ریال در سطح استان انجام شد.
این مقام مسئول افزود: بیشترین رفع تصرف از نظر مساحت متعلق به شهرستان خنداب به میزان 526 هزار متر مربع و کمترین میزان مربوط به شهرستان شازند به میزان 300 مترمربع می‌باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی بیان داشت: از حیث ارزش ریالی بیشترین آمار رفع تصرفات استان مرکزی مربوط به شهرستان محلات به ارزش 86 میلیارد و 270 میلیون ریال و شهرستان اراک با 61 میلیارد و 830 میلیون ریال می‌باشد.
وی متذکر شد: یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی وظیفه حفظ و حراست از زمین‌های دولتی را بر عهده داشته و با متصرفان غیرقانونی برخورد قاطع خواهد کرد و به طور مستمر بر اراضی ملی نظارت و گشت‌زنی دارد و اجازه هیچ‌گونه دخل، تصرف، تجاوز و ساخت‌و‌ساز غیر‌مجاز را به افراد سودجو و فرصت‌طلب نمی‌دهد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده و یا اطلاع از تصرفات غیرقانونی اراضی ملی مراتب را به یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی به شماره 33137281-086 اطلاع دهند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: