کد خبر: 3812319
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
گروه معارف - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به عظمت و فضايل ماه مبارک رمضان، گفت: ماه مبارک رمضان ماه صیام قلب‌هاست كه در كنار روزه ظاهری صدها فضايل معنوی به همراه دارد و حفظ حرمت اين ماه واجب است.

به گزارش ایکنا از استان مركزی، آيت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادي نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ظهر امروز 27 اردیبهشت‌ماه در نماز عبادی سياسی جمعه که در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار شد، با اشاره به عظمت و فضايل ماه مبارک رمضان، گفت: ماه مبارک رمضان ماه صیام قلب‌هاست كه در كنار روزه ظاهری صدها فضايل معنوی به همراه دارد و حفظ حرمت اين ماه واجب است.
وی با تاكيد بر اينكه تظاهر به روزه‌خواری حرام است، افزود: ماه رمضان فرصتی است كه پرونده اعمال خود را پاک كنيم جايگاه دعا در اين ماه شريف ويژه است، دعا اسلحه مومن است و بايد در تمام ايام و لحظات ماه رمضان نهايت بهره را از این ماه برد.
امام جمعه اراکك با اشاره به پانزدهم ماه مبارک سالروز ولادت كريم اهل‌بيت امام حسن(ع) بر كمک به محرومان، نيازمندان، آسيب‌ديدگان همچون سيل‌زدگان در ماه رمضان تاكيد كرد.
وي به ديدار كارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اشاره كرد و گفت: مقام معظم رهبری بر تقوا، هوشیاری و مقاومت در برابر انحرافات و توجه به ظرفیت‌ها و امکانات داخلی کشور و مسائل اقتصادی تاکید داشتند. ایران به نفت به عنوان یک ظرفیت اقتصادی وابسته شده است و باید این رویه اصلاح شود چراکه این وابستگی‌ها بواسطه تحریم‌ها مشکل‌آفرین می‌شود، هرچند که تحریم‌ها و فشار باعث می‌شود در داخل کشور فعل خواستن و توانستن را صرف کنیم و روی پای خود بایستیم.
دری ‌نجف‌آبادی با بیان اینکه وضعیت صادرات غیرنفتی در کشور مناسب است، بیان کرد: ارز ناشی از صادرات غیرنفتی باید به کشور بازگردد، ارز ما، ناموس ماست و باید به پیکره کشور تزریق شود در غیراین صورت این بدن دچار ضعف می‌شود.
وی با تاکید بر کنترل و تنظیم وضعیت بازار تصریح کرد: نباید اجازه داد که وضعیت بازار لجام‌گسیخته شود، باید کالاهای اساسی به بازار عرضه و در اختیار مردم قرار گیرد، از طرفی مردم نیز باید قناعت کنند، متاسفانه ایران در مصرف شکر، روغن و حتی آب جزو جوامع پرمصرف است و باید این رویه غلط اصلاح شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: از دولت، مجلس شورای اسلامی، قوه‌ قضاییه و مردم می‌خواهم بازار را کنترل کنند، شرایط را تحت نظارت داشته باشند، هرج و مرج و سو‌ءاستفاده قابل قبول نیست باید در شرایط کنونی حامی و پشتیبان یکدیگر باشیم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جنگ نمی‌شود و ما اهل جنگ نیستیم، گفت: به گفته ترامپ امریکا طی جنگ در منطقه 6 هزار میلیارد دلار هزینه کرده و چیزی به دست نیاورده است، ترامپ باید احمق باشد که مجدد این تجربه بی‌نتیجه را تکرار کند.
دری‌ نجف‌‌آبادی تاکید کرد: جنگ دشمن، جنگ روانی است، طبق منویات رهبر معظم انقلاب اگر جنگی صورت گیرد، جنگ اراده‌ها خواهد بود و ایران در اراده به مراتب قوی‌تر است و در برابر زیاده‌خواهی‌ها می‌ایستد، اگر ایران نتواند نفت بفروشد، قطعا دیگر کشورهای منطقه هم نمی‌توانند نفت بفروشند. خلیج فارس تحت مدیریت ایران است و با دست جوانان، مدیران و کارآفرینان، دشمن را مغلوب خواهیم کرد.
وی با اشاره به 30 اردیبهشت روز جمعیت بیان کرد: امید است وضعیت جمعیتی استان مرکزی دچار تحول و به سمت افزایش 50 درصدی نرخ باروری، نرخ زاد و ولد و کاهش نرخ طلاق حرکت کند، سن ازدواج بالا رفته است و باید امر ازدواج تسهیل شود که این امر قطعا افزایش زاد و ولد را به دنبال خواهد داشت و خانواده‌ها باید تعداد فرزندان خود را حداقل به 3 فرزند برسانند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: