کد خبر: 3816123
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
گروه سیاست و اقتصاد – نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: استراتژی دشمنان ارائه طرح‌های به ظاهر بزرگی بود که در طول تاریخ انجام دادند و هنوز نیز ادامه دارد، طرح کمپ دیوید از جمله این طرح‌ها بود؛ طرح‌های دیگری چون اسلو، شرم‌الشیخ و امروز نیز طرح معامله بزرگ قرن از جمله این طرح‌ها است که با هوشیاری امت اسلامی این طرح نیز به جایی نخواهد رسید.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان درمجلس شورای اسلامی امروز دهم خردادماه در جمع راهپیمایان روز‌قدس با بیان اینکه روز قدس پیامی آشکار برای دشمنان دارد و آن حمایت مردم از مظلومین است، اظهار کرد: قدس، مقدس است و به عنوان قبله اول مسلمانان نمی‌توان از آرمان آن چشم‌پوشی کرد، غصب و ظلم پایدار نخواهد بود، همه مردم با همه گرایش‌ها در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند. مرز‌ جغرافیایی در اسلام معنا ندارد، گاه گفته می‌شود ما یک ملت هستیم و سرنوشت ملت‌هایی چون فلسطین و یمن به ما ربطی ندارد ولی خداوند در قرآن ‌کریم همه مسلمانان را یک امت واحده خطاب کرده ‌است.
وی افزود: خداوند در قرآن‌ کریم می‌فرماید هر حرکتی که موجب خشم دشمن شود قطعا عمل صالح است، راهپیمایی روز قدس نیز موجب خشم و عصبانیت دشمن می‌شود. رسانه‌های‌ تبلیغاتی درصدد تبلیغات منفی با هدف حضور کم‌رنگ مردم در راهپیمایی هستند اما تلاش‌های آنان به جایی نخواهد رسید. عده‌ای امروز می‌گویند شعار‌های تند مانند «مرگ بر آمریکا» نگویید؛ ذلت خواستن و درخواست مرگ برای مستکبرین یک شعار قرآنی است، اگر قرآن را قبول دارید خداوند در قرآن‌ کریم فرموده‌ است اگر به شما ظلم شد فریاد بر بیاورید، حال کودک‌کشی‌ها و غصب خانه‌ها و کشتار انسان‌ها ظلم نیست؟
حجت‌الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه زندگی مسالمت‌آمیز جایی در سبک زندگی یهودیان ندارد تصریح کرد: بزرگترین نعمت خداوند دین ما است که اسلام است. آن‌ها چند استراتژی به کار بردند تا اسلام و ملت‌های مسلمان را حذف کنند؛ اولین استراتژی فشار مضاعف است، آن‌ها از این روش در مقابل فلسطین نیزاستفاده کردند، به شهر‌ها حمله می‌کردند و در دل مردم رعب و وحشت می‌انداختند. استراتژی دوم آن‌ها دوقطبی‌سازی پلیس خوب و پلیس بد بود، کاری که در برجام نیز از آن استفاده شد.
وی ادامه داد: سومین استراتژی آنان ارائه طرح‌های به ظاهر بزرگی بود که در طول تاریخ انجام دادند و هنوز نیز ادامه دارد، طرح کمپ دیوید از جمله این طرح‌ها بود؛ طرح‌های دیگری چون اسلو، شرم‌الشیخ و امروز نیز طرح معامله بزرگ قرن از جمله این طرح‌ها است که با هوشیاری امت اسلامی این طرح نیز به جایی نخواهد رسید. استراتژی بعدی دشمنان از بین بردن مولفه‌های قدرت کشورهای اسلامی است آن‌ها قصد دارند جلوی اتحاد کشور‌های اسلامی برای ایجاد امت واحده را بگیرند، بر همین مبنا به دنبال اختلاف‌افکنی بین کشورهای اسلامی هستند.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تصریح کرد: دشمنان اسلام قصد دارند تا آرمان مقدس فلسطین به فراموشی سپرده شود، بر همین اساس اقدام به پرورش و تربیت افراد و مسئولینی کردند که در کشورهای اسلامی روحیه انقلابی ندارند، دلبسته غرب بوده، اهداف و برنامه‌های غربیان را پذیرفته و برای اجرای آن در کشورهای اسلامی تلاش کنند. دشمنان با استفاده از دانشگاه‌ها و تربیت افرادی چون تقی‌زاده در‌ صدد نفوذ تفکر غرب‌گرایی در کشور هستند. اخیرا وزیر امور‌خارجه آمریکا خود اذعان داشت که در کشورهای اسلامی به دنبال افرادی هستند که تحت‌نظر غرب پرورش یافته باشند.
وی با اشاره به اصرار آمریکا برای مذاکره مجدد افزود: باید توجه داشت که مذاکره، معامله است و آنان به صراحت گفتند در بحث مذاکره باید ایران توانایی‌های موشکی خود را کاهش دهد. مشخص است که اگر توان دفاعی کشور تضعیف شود قطعا سراغ نقشه جنگ برخی کشورهای منطقه با ایران خواهند رفت؛ در جنگ تحمیلی داشتن موشک برای ما آرزو بود اما امروز حرف‌های زیادی در این حوزه برای گفتن داریم.
حجت‌الاسلام سلیمی بیان کرد: آمریکا به دنبال این‌ است تا با مذاکره اختیار ایران را مانند عربستان در دست بگیرد، یادتان هست آقای ترامپ از عربستان به عنوان گاو شیرده یاد کرد، آیا این مساله توهین به شخصیت یک کشور و یک ملت نیست؟ مقام معظم رهبری فرمودند در شرایط فعلی مذاکره مانند سم مهلک است؛ جنگ نخواهد شد و ما نیز مذاکره نخواهیم کرد.
وی در پایان تأکید کرد: در حالی شعاع تأثیرگذاری ناو هواپیمابر آمریکایی ۵۰۰ کیلومتر است که ایران موشک‌های نقطه‌زنی در اختیار دارد که اهداف متحرک را تا ۲۰۰ کیلومتر به دقت هدف می‌گیرد، به همین دلیل این ناو وارد خلیج فارس نشد.
نماینده ملت در مجلس در پایان گفت: ایران اسلامی امروز در اوج قدرت نظامی و دفاعی قرار دارد تا جایی که فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که سلاح‌های به کلی سری در اختیار داریم که به دلایل امنیتی اجازه فاش‌ کردن آن را نداریم؛ اما متاسفانه برخی افراد نفوذی در کشور به دنبال پیاده‌سازی دوگانه مشکلات اقتصادی و ترس از جنگ هستند تا نظام را وادار به مذاکره و تسلیم در برابر آمریکا نمایند که با بصیرت مردم قطعا موفق نخواهند بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: