کد خبر: 3818916
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
گروه فرهنگی ــ استاندار مرکزی گفت: مفاخر و مشاهیر استان مرکزی در سده‌های گذشته مساحت معنوی و نفوذ بسیار خوبی را در رشد و پرورش کشور داشتند، بنابر آمار‌ها می‌توان گفت بیش از ۲۰ درصد از مفاخر کشور زادگاه و خواستگاه‌شان در استان مرکزی است که این مهم نشان‌گر این است که این استان ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های فرهنگی، علمی، اجتماعی و سیاسی دارد.

استان مرکزی زادگاه بیش از 20 درصد مفاخر کشور است

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سید‌علی آقازاده، استاندار مرکزی، امروز، 22 خرداد در مراسم اولین نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی که در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد گفت: برگزاری این مراسم مایه مباهات است و باید این مراسم‌ استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: استان مرکزی و جمعیت استان کمتر از 2 درصد مساحت کل کشور است، اما نکته حائز اهمیت و موضوعی که سبب شده استان مرکزی به عنوان دبیرخانه دائمی نکوداشت زنان مفاخر کشور انتخاب شود، این بود که در سده‌های قبل مفاخر استان مرکزی نسبت به جمعیتش بیشتر بوده است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: مفاخر و مشاهیر استان مرکزی در سده‌های گذشته مساحت معنوی و نفوذ بسیار خوبی را در رشد و پرورش کشور داشتند، بنابر آمارها می‌توان گفت بیش از 20 درصد از مفاخر کشور زادگاه و خواستگاه‌شان در استان مرکزی است که این مهم نشان‌گر این است که این استان ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های فرهنگی، علمی، اجتماعی و سیاسی دارد.

وی با بیان اینکه هدف نهایی ما صرفا برگزاری یک مراسم و بزرگداشت نیست و با برگزاری این مراسم قصد داریم به زنان و دختران استان بگوییم که سابقه پرافتخار استان را حفظ کرده و استمرار دهند، افزود: شاید مهم‌ترین و استوارترین دلیل برگزاری این آیین در استان یادآوری این مهم باشد که مردم این استان وارث افتخار بزرگی در استان بویژه در حوزه زنان هستند که این سابقه پرافتخار استان باید حفظ و ادامه پیدا کند.

آقازاده ادامه داد: مفاخر استان مرکزی نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر بوده و آمار خوبی در این حوزه وجود دارد، اما بزرگترین زنان استان، مادران و زنان شهدا هستند که اگر امروز در استان بویژه در چهار دهه از انقلاب شاهد حماسه‌سازی‌هایی از این افراد هستیم به منظور پاسداشت این بزرگی‌ها تمام مسئولان، مدیران و مردم بر حفظ دستاوردهایی که به برکت خون شهدا بدست آمده است باید اهتمام ویژه داشته باشند و باید این شرایط را حفظ کنند.

این مقام مسئول گفت: نظر و نگاه دولت تدبیر و امید نسبت به مسایل زنان و واگذاری پست‌های مدیریتی به این قشر از جامعه، جامعیت و دقت بیشتری نسبت به گذشته دارد، اگر چه در این زمینه کاستی‌هایی مشاهده می‌شود اما تلاش برای رسیدن به نقطه مطلوب ادامه دارد.

وی ادامه داد: تلاش دولت و مجموعه استان نیز بر این است که از ظرفیت بانوان در پست‌ها و سمت‌های خاص و مدیریت‌های مرتبط استفاده بهتری شود، در سال‌های اخیر این روند نسبتا مطلوب و قابل توجه بوده و سعی داریم از حداکثر نیروی بانوان در سمت‌های مدیریتی استفاده شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: