کد خبر: 3549560
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۵
رستگار پناه:
گروه اجتماعی: رئیس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: نبرد حق علیه باطل همیشه ادامه دارد، جریانات انحرافی وهابیت و آل‌سعود چهره اسلام را مخدوش کرده‌اند، دفاع از ارزش‌ها مرز و بوم نمی‌شناسد و باعث افتخار یک سرزمین است که جوانانش در دفاع از حق و آل‌الله در غربت جان خود را فدا می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، سردار حسن رستگار پناه، رئیس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح کشور، امروز 7 آذرماه، در سومین یادواره شهدای بهزیستی استان مرکزی که در کانون بسیج اراک برگزار شد، گفت: بسیج نهادی برای عاشقان حق و مدافعان انقلاب است که با ایده هوشمندانه امام خمینی(ره) تأسیس شد.
رستگارپناه ادامه داد: تمام اقشار جامعه در ایام دفاع مقدس جانفشانی کردند که بسیاری از آنها گمنام مانده‌اند، شهدای شاخص بهزیستی جزو پرآوازه‌ترین شهدا هستند، بسیاری از شهدا در گمنامی کامل به سر می‌برند شهدایی که پدرشان پیامبراکرم(ص) است و مادرشان حضرت فاطمه زهرا(س).
وی با تأکید بر اینکه شهدای دفاع مقدس بدون هیچ چشمداشتی در راه وطن جان دادند گفت: اگر می‌خواهیم به انقلاب آسیب نرسد باید حرمت خون شهدا را نگه داریم، حفاظت از ارزش‌های انقلاب و شهدا یک تکلیف است شهدای انقلاب اولین و آخرین شهدای اسلام نیستند از صدر اسلام، مؤمنان برای دفاع از ارزش‌ها، جانفاشانی کرده‌اند تا نوبت به ما رسیده است و این درخت تنومند اسلام نیاز به مقاومت دارد.
رئیس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح کشور با اشاره به جریان‌های تکفیری در منطقه ادامه داد: نبرد حق علیه باطل همیشه ادامه دارد، جریانات انحرافی وهابیت و آل‌سعود چهره اسلام و مسلمانی را مخدوش کرده‌اند، دفاع از ارزش‌ها مرز و بوم نمی‌شناسد و باعث افتخار یک سرزمین است که جوانانش در دفاع از حق و آل‌الله در غربت جان خود را فدا می‌کنند.
رستگارپناه افزود: عملیات روانی دشمن درباره مدفعان حرم امری طبیعی است و هدفی جز دلسرد کردن مردم حق طلب ندارند مردم ما به خوبی می‌دانند که آنچه جوانان را عازم میدان نبرد علیه باطل کرده است نیروی ایمان و غیرت است نه پول و مادیات، این جوانان برای اعتقادات خود می‌جنگند نه زندگی چند روزه دنیا.
وی با اشاره به تأثیر انقلاب اسلامی در بیرون از ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلاب تمام مستضعفان جهان بود، امروز نیز تمام حق طلبان دست نیاز به سمت انقلاب اسلامی دراز می‌کنند ما وظیفه داریم به این ندا پاسخ دهیم.
رستگارپناه تصریح کرد: جوانان مسلمان زیر سایه بیرق امام راحل در هر کجای دنیا از لبنان و فلسطین گرفته تا سوریه و عراق از حریم الهی با قوت گرفتن از نیروی ایمان دفاع می‌کنند، نیرویی که از ایمان جوانان سرچشمه گرفته است در نسل‌ ایرانی ادامه خواهد داشت چنانچه پیشینه ایران و انقلاب اسلامی گواهی بر شجاعت و مقاومت برای تمام بشریت است.
این مقام مسئول با اشاره به وعده قرآن در نصرت استقامت کنندگان ادامه داد: به لطف اراده الهی ذلت دشمنان‌ ایران اسلامی را با چشمان خود شاهد هستیم نمونه آن جنگ 8 ساله رژیم بعث علیه ایران انقلابی بود که در نهایت سرنوشت صدام با آن همه حمایتی که از استکبار می‌گرفت را شاهد بودیم.
رستگارپناه وظیفه مسئولان در برابر صدق نیت شهدا را بسیار سنگین توصیف کرد و افزود: باید در رفتار و گفتار خودمان به صداقت و رشادت شهدا در دفاع از جان و مال مردم ایران، ادای دین کنیم، مطالبه مردم در قبال مقاومت در برابر استکبار و حمایت از نظام اسلامی خدمت صادقانه مسئولان است، متأسفانه برخی متوجه این وظیفه سنگین نیستند مفاسد اقتصادی که امروز شاهد هستیم جای تأسف دارد.
وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید خدمتگزار صدیق مردم باشند ادامه داد: منابع طبیعی و انسانی کشور به حد وفور است فقط مدیر لایق و صادق می‌خواهیم تا از این منابع خدادادی به نحو احسن در راستای سربلندی نظام اسلامی استفاده کند مسئولان باید به نیروی جوان و مردمی اعتماد کنند ما نباید به واردات متکی باشیم چنانچه در صنعت موشکی نشان دادیم با اعتماد به پتانسیل داخلی می‌توانیم پیچیده‌ترین صنایع را تولید کنیم.
رئیس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح کشوردر پایان تأکید کرد: اقدامات خوبی بعد از انقلاب اسلامی در پیشرفت ایران انجام شده است اما با توجه به نیرو و پتانسیل کشور اگر مدیریت بهتری صورت گرفته بود امروز جایگاهی صد پله بهتر داشتیم ما باید قدردان مردم و رهبری باشیم که در جریان انقلاب اسلامی هیچگاه دنبال سهم خواهی نبودند و نیستند و صرفاً پیشرفت و آبادنی ایران اسلامی را می‌خواهند.
یادآور می‌شود: تجلیل از خانواده شهدای بهزیستی استان از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: