کد خبر: 3679441
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
اقبالی:
گروه اجتماعی: مسئول امور روحانیون عقیدتی سیاسی پدافند هوایی اراک در مراسم گرامیداشت شهید منصور ستاری گفت: شهید ستاری افسری مؤمن و تیزهوش بود و از همان آغاز جنگ طرح‌هایی در زمینه سامانه راداری و پدافند کشور به اجرا گذاشت این طرح‌ها همچون سدی در برابر تجاوزهای دشمن کارگر شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت‌الاسلام حجت اقبالی، مسئول امور روحانیون عقیدتی سیاسی پدافند هوایی اراک، امروز، 16دی در مراسم گرامیداشت شهید منصور ستاری که در مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی حضرت علی اکبر(ع) اراک برگزار شد با اشاره به زندگینامه این شهید، گفت: این شهید در دوران جوانی از علاقه مندان به امام راحل بود و در 19بهمن سال 57 به همراه دیگر افسران نیروی هوایی با ایشان دیدار کرد.
وی تصریح کرد: شهید ستاری افسری مؤمن و تیزهوش بود و از همان آغاز جنگ تحمیلی طرح‌هایی را در زمینه سامانه راداری و پدافند کشور به اجرا گذاشت این طرح‌ها همچون سدی در برابر تجاوزهای دشمن کارگر شد.
حجت‌الاسلام اقبالی اضافه کرد: این شهید در دوران دفاع مقدس تا زمان شهادت، خدمات ارزنده‌ای از خود برجای گذاشت. 7 آذر 59 به فرماندهی شهید ستاری از صبح تا غروب در آسمان خلیج فارس نبردی بین نیروی هوایی ایران و نیروی دریایی عراق شکل گرفت تاجایی که دیگر اثری از نیروی دریایی عراق باقی نماند، انهدام تجهیزات دریایی بعثی‌ها به گونه‌ای بود که تا آخرین روزهای جنگ حامیان‌شان هم نتوانستند قدرت مجدد را به آنها باز گردانند.
وی افزود: تأسیس دانشگاه پرواز(خلبانی) در سال 67، تأسیس دانشگاه هوافضا با 8گرایش تحصیلی، تأسیس دانشکده پرستاری نیروی هوایی و ایجاد شبکه دیده بانی به منظور تقویت سیستم پدافند هوایی کشور از جمله خدمات ارزنده این شهید است.
این مقام مسئول گفت: شهید ستاری در 15دی ماه سال 73 به همراه چندتن از مسئولان نیروی هوایی ارتش در راه بازگشت از جزیره کیش به تهران تصمیم گرفتند در جشن دانش آموختگی گروهی از دانشجویان دوره خلبانی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان کنند که پس از پایان جشن و در راه بازگشت در جاده نائین یزد، هواپیمای آنها دچار نقص فنی و متلاشی شد. در این حادثه 6تن از امیران نیروی هوایی ارتش به همراه امیرستاری به شهادت رسیدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: