کد خبر: 3816857
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با تأکید بر اینکه برگزاری محافل انس با قرآن فضای جامعه را عطرآگین می‌کند، گفت: اگر از تمامی ظرفیت‌های جامعه برای توسعه فرهنگ قرآنی و ترویج مفاهیم عالیه کلام وحی بهره‌برداری شود، مسیر نجات و سعادت انسان که در متن قرآن وجود دارد، هموارتر خواهد شد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام حسین دلاوری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی شامگاه 12 خردادماه در اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه اظهار کرد: تمسک به کلام وحی تنها راه پیشرفت جامعه است و انس با قرآن زمینه‌ساز سعادت و تعالی بشریت است.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری محافل انس با قرآن فضای جامعه را عطرآگین می‌کند، افزود: اگر از تمامی ظرفیت‌های جامعه برای توسعه فرهنگ قرآنی و ترویج مفاهیم عالیه کلام وحی بهره‌برداری شود، مسیر نجات و سعادت انسان که در متن قرآن وجود دارد، هموارتر خواهد شد.

حجت‌الاسلام دلاوری، تقويت وحدت و انسجام برنامه‌ها و فعاليت‌های مجموعه‌های قرآنی و ايجاد فضای مناسب و تقویت انگيزه در ميان آحاد مختلف مردم به منظور گرايش به سمت و سوی معارف قرآنی را مورد تأکید قرار داد و افزود: شهرستان ساوه از استعدادها و ظرفیت‌های بالایی در حوزه قرآن برخوردار است و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های قرآنی موجب خواهد شد تا گام‌های موثری در توسعه مفاهیم کلام وحی برداشت.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه نیز در این مراسم گفت: اهتمام به قرآن و ظرفیت قرآنی باید اولویت فعالیت‌های فرهنگی کشور باشد.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: محافل قرآنی به عنوان یک کار ایجابی است و تقویت معنویت متاثر از فعالیت‌های قرآنی موجب کم‌رنگ شدن سایر فعالیت‌هایی خواهد شد که بعضا در چارچوب دستورات شرع و اسلام نیز برگزار نمی‌شود، از این‌رو تقویت و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی موجب تضعیف فعالیت‌های دیگری خواهد شد که نسبت به اجرای آن ایرادات بسیاری وارد می‌شود.


وی در ادامه گفت: برگزاری محافل انس با قرآن به عنوان یک مقدمه‌ای است که اجرا می‌شود در حالی‌که باید به متن و تفسیر قرآن نیز توجه کرد؛ فهم قرآن به مراتب اهمیت بیشتری دارد تا بستر عمل بیشتر به مفاهیم قرآنی فراهم شود.

حجت‌الاسلام حمید کرمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوه نیز گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی برای انس بیشتر با قرآن کریم است. در شهرستان ساوه استعدادهای بالایی در حوزه قرآن کریم وجود دارد و باید برای شکوفایی این استعدادها از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی خطاب به جامعه قرآنی شهرستان ساوه گفت: خوشا به حال شما حاملان کلام وحی که عمر خویش را در کسب تعالیم قرآنی و معارف الهی صرف می‌کنید.

این مقام مسئول افزود: عمر تنها سرمایه انسانی برای رسیدن به قرب الهی و سعادتمندی است و باید این سرمایه ارزشمند را تضییع نکنیم چرا که تضییع عمر ما را در زمره زیان‌کاران قرار خواهد داد.

رئیس اوقات ساوه در ادامه گفت: براساس روایت وارده قرآن کریم موجب هدایت انسان شده و از گمراهی و جهالت نجات خواهد داد، بر این اساس درمان انسان در قرآن است و باید در سختی‌های زندگی و نیز امراض روحی به قرآن کریم تمسک جست.

وی تصریح کرد: باید به واسطه تمسک به قرآن و عمل به دستورات کلام خدا خواسته‌های خود را از پروردگار بطلبیم و با دوستی با قرآن به خدا روی آورده و از دیگران بی‌نیاز شویم.

حجت‌الاسلام کرمی افزود: تمسک به قرآن زندگی ما را بر اساس سبک زندگی اسلامی و قرآنی قرار می‌دهد باید زندگی ما تحت تأثیر انوار قرآنی قرار گیرد و این کتاب انسان‌ساز را از طاقچه خانه‌هایمان به درون زندگی‌مان منتقل کنیم. خوشا به حال افرادی که به گونه‌ای با قرآن انس گرفته‌اند که قرآن با گوشت و پوست و استخوانشان عجین و آمیخته شده است.

رییس اوقاف ساوه ادامه داد: شهید علم‌الهدی آن‌چنان با قرآن انس داشت که وقتی همرزمانش در هویزه به شهادت رسیدند و بدنشان در زیر زنجیر تانک بعثی‌ها له شد تنها بدنی که شناسایی شد بدن شهید علم‌الهدی بود. انس این شهید با قرآن به گونه‌ای بود که قرآن روی سینه‌اش وسیله شناسایی او شد، چون معتقد بود در همه‌جا و همه سختی‌ها و همه حال فقط قرآن به درد انسان می‌خورد؛ لذا اگر بخواهیم از سختی‌های زندگی عبور کنیم باید ساعاتی از روز را برای انس با قرآن و کسب معارف الهی قرآنی اختصاص دهیم.

در این مراسم که با حضور مسئولان و مراکز قرآنی شهرستان و نیز قاریان، حافظان و حاملان قرآن کریم برگزار شد، تنی چند از قاریان بین‌المللی و شهرستانی به قرائت آوای روح‌بخش قرآن کریم پرداختند.

اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه
اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه
اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه
اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه
اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه
اجتماع فعالان و نخبگان قرآنی شهرستان ساوه


انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: