کد خبر: 3826526
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
به مناسبت هفته بهزیستی؛
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: در هفته بهزیستی بیش از ۲۰ پروژه عمرانی در استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد.

زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، با بیان اینکه بیش از 20 پروژه عمرانی در هفته بهزیستی استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد برنامه‌های هفته بهزیستی در استان مرکزی را تشریح کرد.

امینی با اشاره به فرارسیدن هفته بهزیستی اظهار کرد: از بیست و دوم تا 28 تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نام‌گذاری شده که امسال شعار این هفته تحت عنوان بهزیستی در گام دوم‌، شفافیت و توانمندسازی‌، ارتقای سلامت اجتماعی انتخاب شده که به همین مناسبت در هفته بهزیستی ضمن اجرای برنامه‌های مختلف 23 پروژه خدماتی نیز افتتاح می‌شود.

وی افزود: این در حالی است که در این هفته و در شهرهای مختلف استان برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است به طوری که در شهرستان اراک 14 واحد مسکونی مددجویی‌، تجمیع کارگاه خیاطی گروه همیار‌، افتتاح گروه همیار عکاسی‌، افتتاح کمپ ترک اعتیاد برگزیدگان زندگی دوباره‌، افتتاح کمپ ترک اعتیاد طلوع خورشید آزادی‌، کارگاه شیرینی‌پزی نوین، افتتاح مرکز شماره 2 کودکان کار و خیابانی افتتاح می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به پروژه‌های در نظر گرفته شده در هفته بهزیستی در شهرهای مختلف استان مرکزی گفت: خیاطی شرکت تعاونی فراگیر معلولین شهرستان خمین و موسسه پیشگیری بیکران امیددر دلیجان نیز افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: مجتمع خدمات بهزیستی مهاجران‌، دامداری صنعتی و یک واحد منزل مسکونی دو معلوله نیز در شهرستان شازند به بهره‌برداری می‌رسد.

امینی اضافه کرد: در تفرش مرکز توانبخشی ذهنی فروغ مهر کوثر‌، در فراهان مسکن دو معلوله‌، در خنداب روستا مهد ستاره‌های اینده دهنو، در کمیجان کلینیک مددکاری اجتماعی پویش‌، در ساوه موسسه غیر‌انتفاعی پایدار میثاق مهر ساوه‌، مرکز مشاوره تخصصی راز، گروه همیار شایان مهر و در محلات مهد کودک شهری، مجتمع خدمات بهزیستی، گلخانه و در زرندیه یک مسکن مددجویی‌ افتتاح می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به برنامه‌های مختلف هفته بهزیستی استان مرکزی گفت: در این ایام برای روزهای مختلف برنامه‌هایی همچون جشن جهت بازنشستگان‌، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان‌، دیدار با مددجویان‌، برگزاری تتاتر خیابانی‌، شرکت گروهی در نماز جمعه و سخنرانی قبل از خطبه‌ها و غبارروبی مزار شهدا در نظر گرفته شده است.

امینی بیان کرد: افتتاح نمایشگاه، برگزاری مسابقات مختلف، ارائه خدمات توان‌بخشی و مشاوره بهزیستی شامل خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی و مشاوره، دیدار با استاندار مرکزی‌، اردوی بانوان و استقرار طرح شمیم خدمت در محل مصلی نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی در پایان گفت: شایان ذکر است افتتاح مراکز توانبخشی سراسر کشور با حضور ریاست سازمان بهزیستی کشور نیز از طریق ویدیوکنفرانس انجام می‌گردد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: