کد خبر: 3826538
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
گروه اجتماعی ــ معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری ۱۷۸ زوج تحت حمایت با دریافت جهیزیه کامل و یا کمک هدیه ازدواج با اعتبار ۶۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از کمیته امداد استان مرکزی راهی خانه بخت شدند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از سایت خبری کمیته امداد‌، محمدرضا شایسته‌جو، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه کمک به ازدواج جوانان از برنامه‌های کمیته امداد است‌، گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری 178 زوج تحت حمایت با دریافت جهیزیه کامل و یا کمک هدیه ازدواج با اعتبار 62 میلیون و 400 هزار تومان از کمیته امداد استان مرکزی راهی خانه بخت شدند.

وی با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد فقط به اهدای جهیزیه و کمک هزینه ازدواج محدود نمی‌شود، افزود: زوج‌های مددجو از مشاوره‌های قبل‌، حین و بعد از ازدواج بهره‌مند می‌شوند و آمار طلاق در مددجویان کمیته امداد بسیار پایین است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: برگزاری دوره‌های آموزش مهارت همسر‌داری‌، ارتباط زوجین با یکدیگر و اطرافیان، مسائل احکام و روزه و مشاوره با هدف ایجاد ازدواج آگاهانه از دیگر برنامه‌های این نهاد برای زوج‌های تحت حمایت است.

شایسته‌جو در پایان ضمن تشکر از خیرانی که در تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت به این نهاد کمک کردند، اظهار کرد: خیران و نیکوکاران می‌توانند برای مشارکت در تأمین جهیزیه نوعروسان با دفاتر کمیته امداد در سراسر استان همکاری و در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: