کد خبر: 3828773
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
گروه اجتماعی ــ مدیر صندوق امداد ولایت استان مرکزی گفت: در سال‌جاری تا کنون ۱۹۲۰ نفر از مددجویان و نیازمندان از تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد با اعتبار ۹ میلیارد و ۲۷۹ میلیون تومان بهره‌مند شدند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، فریدون سرلک‌، مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان مرکزی با بیان اینکه پرداخت وام قرض‌الحسنه موجب حفظ کرامت انسانی‌، تقویت روحیه اعتماد به نفس‌، احیاء و ترویج سنت خداپسندانه قرض‌الحسنه درسطح جامعه است‌، گفت: پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه در رفع محرومیت از خانواده‌های مستضعف، اجرای عدالت اجتماعی و توانمند‌سازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه مؤثر است.

وی افزود: در سال ‌جاری 1920 نفر از مددجویان و نیازمندان از تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد با اعتبار 9 میلیارد و 279 میلیون تومان بهره‌مند شدند.

این مقام مسئول بیان کرد: از این مبلغ یک میلیارد و 75 میلیون تومان به تعداد 70 مورد مربوط به وام اشتغال و توانمند‌سازی‌، مبلغ چهار میلیارد و 311 میلیون تومان به تعداد 1102 مورد وام کارگشایی‌، مبلغ 365 میلیون تومان به تعداد 50 مورد وام ودیعه مسکن‌، مبلغ یک میلیارد و 570 میلیون تومان به تعداد 287 مورد وام تامین مسکن(خرید‌، تعمیرات) و همچنین مبلغ نزدیک به دو میلیارد تومان به تعداد 412 مورد وام ویژه تسهیلات سیل‌زدگان بوده که نسبت به مشابه سال قبل رشد قابل توجهی را داشته است.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت در ادامه گفت: با توجه به تفاهم‌نامه انجام شده با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران‌، تعداد 1569 خانواده نیازمند و تحت حمایت جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با اعتباری به مبلغ هفت میلیارد و 793 میلیون تومان جهت اخذ تسهیلات کارگشایی معرفی شده‌اند.

سرلک در پایان با اشاره به فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در بخش جذب منابع و سپرده‌گذاری اظهار کرد: آمار افتتاح کنندگان حساب و سپرده گذاری طی حدود 4 ماه سال‌جاری‌، تعداد 3585 نفر بوده که امیدواریم روند سپرده گذاری مشتریان در طول سال همچنان ادامه دار باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: