کد خبر: 3855606
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
گروه اجتماعی ــ فرمانده انتظامی استان مرکزی، گفت: نیروی انتظامی به دلیل ارتباط مستقیم با مردم و زحمات بسیار در این حوزه باید متخلق به اخلاق قرآنی باشد و لازم است در حوزه‌های مختلف با ژرف‌‌اندیشی وارد شود.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی، امروز، هجدهم آبان در آیین افتتاحیه نهمین دوره بصیرت غیرتمرکزی طرح شهید مرتضی کارچانی که در کانون امام خمینی(ره) اراک برگزار شد، به 213 شهید نیروی انتظامی استان اشاره کرد و به دیدگاه و فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص بصیرت که فرمودند؛ «بصيرت، قطب‌نمای حرکت صحيح در اوضاع اجتماعی پيچيده امروز است؛ به گونه‌ای که اگر کسی اين قطب‌نما را نداشت و نقشه خوانی را بلد نبود ممکن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببيند» استناد کرد.

وی افزود: بصیرت باید مبنای عملی، درسی و اخلاقی ما باشد، دشمن در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی برای عملی کردن توطئه‌‌های خود برای نظام جمهوری اسلامی نقشه‌های بسیاری کشیده است و ضرورت دارد ما این حوزه‌ها و موضوعات را به صورت عمیق ببینیم.

شهرستانی بیان کرد: در جلسات بصیرت‌افزایی باید به مباحث قرآن، ولایت‌مداری، تقوا و تفکر توجه ویژه شود؛ چراکه این شاخصه‌ها ویژگی بارز افراد با بصیرت است که انتظار می‌رود همه ما نسبت به داشتن این عناصر مهم کوشا باشیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: نیروی انتظامی به دلیل ارتباط مستقیم با مردم و زحمات بسیار در این حوزه باید متخلق به اخلاق قرآنی باشد و لازم است در حوزه های مختلف با ژرف‌اندیشی وارد شود.

شهرستانی ادامه داد: رشد و تعالی فرماندهان و مدیران انتظامی کلید طلایی رشد و توسعه سازمانی نیروی انتظامی است و این مهم با برگزاری دوره‌هایی همچون بصیرت‌افزایی محقق می‌شود، نظام برای اداره هرچه بهتر کشور نیاز به نیروهای متدین، بصیر برای پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با دشمنان و آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود لزوم پیش‌بینی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را داشتن بصیرت کافی در حوزه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: موضوعات مطروحه با نگاه تحلیلی و درست با اهداف متعالی که در نظام تدوین و طراحی شده است بیان می‌شود. ما حافظ ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و همواره بر این امر اصرار داریم. همچنین هدف از برگزاری دوره، بصیرت‌افزایی دینی و سیاسی فرماندهان و مدیران انتظامی است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: