کد خبر: 3855978
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
گروه اجتماعی ــ طی هفت‌ماهه سال جاری ۲۲۸ میلیون تومان صدقه با استفاده از روش‌های الکترونیکی و نوین در شهرستان خمین جمع‌آوری شد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، جواد داودی‌، رئیس کمیته امداد شهرستان خمین با بیان اینکه شهرستان خمین در پایان 7 ماهه سال جاری در استان رتبه اول جمع‌آوری صدقات از طریق روش‌های نوین را کسب کرده است، گفت: طی هفت ماهه سال جاری 228 میلیون تومان صدقه با استفاده از روش‌های الکترونیکی و نوین در شهرستان خمین جمع‌آوری شد.

وی افزود: در برنامه سال جاری کمتر از 27 میلیون تومان جهت جمع‌آوری صدقات به روش غیر‌حضوری در شهرستان هدف‌گذاری شده است که در پایان هفت ماهه 46 درصد بیش از برنامه تحقق یافته است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان خمین در سال جاری تا کنون بیش از 17 هزار تومان به صورت میانگین از هر صندوق صدقات کوچک جهت رفع مشکل محرومان تأمین منابع شده است‌، اظهار کرد: در سطح شهرستان بیش از 9700 صندوق صدقات کوچک جهت مشارکت مردم نیکوکار از طریق پرداخت صدقات وجود دارد.

داودی گفت: بر اساس ماده 13 اساسنامه امداد و بر اساس احکام ابلاغی برنامه 5 ساله ششم‌، یکی ازرویکردهای کلان امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی، حرکت به سمت روش‌های نوین در جذب مشارکت‌های مردمی و کاهش هزینه‌های اجرایی است.

وی در پایان خاطر‌نشان کرد: کل صدقات جمع‌آوری شده در شهرستان جهت رفع نیازهای اصلی مددجویان تحت حمایت همین شهرستان هزینه می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: