کد خبر: 3857969
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
گروه اجتماعی ــ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی گفت: امروز کار فرهنگی در دانشگاه‌ها باید با محوریت دفاع مقدس و شهدا باشد چرا که در جنگ فرهنگی یکی از محور‌های مهم پرداختن به این مسایل است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌مقدم، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی صبح امروز 27 آبان‌ماه در دهمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی که در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار استان برگزار شد گفت: 8 سال دفاع مقدس دانشگاه عملی انقلاب اسلامی بود و این دانشگاه‌های امروز به عنوان دانشگاه نظری هستند.

وی افزود: سیره و زندگی هر کدام از شهدای انقلاب اسلامی به میزان چند صد پایان‌نامه می‌توان بر روی انها پرداخت و امروز نیاز است بر روی این مسایل در دانشگاه‌ها کار کنیم. در بسیاری از کشور‌ها که بازدید داشتیم مکان‌های بسیار زیبایی برای مدافعان از کشورشان در نظر گرفته بودند که اصلا قابل مقایسه با ایران نیست و به نوعی ما برای شهدایمان کم گذاشته‌ایم .

این مقام مسئول ادامه داد: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا‌ی انقلاب اسلامی یک رسالت بزرگ برای دانشگاهیان است که باید خیلی قابل توجه باشد. شهدا با دفاع همه‌جانبه وظایف خود را به خوبی انجام دادند و امروز نوبت ماست که به وظیفه خود عمل کنیم چرا که آن چیزی که از مدیریت‌های ما ماندگار خواهد شد کار کردن برای ارزش‌های شهدا و انقلاب اسلامی است.

ایمانی‌مقدم تصریح کرد: اردوهای راهیان نور در این یک سال اخیر اردوهای هفت اقلیم اثرات بسیار مظلوبی بر روی دانشگاه‌ها گداشته است که این کار باید استمرار داشته باشد. بسیاری از دانشجویان در بازدید‌هایی که از اردوها داشتند از برخی مسایل شگفت‌زده شده بودند و تاثیرات بسیار مناسبی اردوهای هفت اقلیم بر روی اعتقادات انها گذاشت و لذا این‌ها نشان از این دارد که دانشجویان نیازمند این معارف دفاع مقدس هستند.

وی اضافه کرد: امروز کار فرهنگی در دانشگاه‌ها باید با محوریت دفاع مقدس و شهدا باشد چرا که در جنگ فرهنگی یکی از محور‌های مهم پرداختن به این مسایل است. در انقلاب اسلامی هر کجا که با روحیه جهادی و انقلابی عمل کرده‌ایم نتایج موثری گرفتیم اما متاسفانه هر کجا جناحی و سیاسی‌بازی شده دچار حاشیه شده‌ایم .

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گفت: با توجه به این‌که استان مرکزی استان امام(ره) است اردوهای هفت‌اقلیم برای اشنایی دانشجویان با هفت مکانی که امام بیشتر در آنجا بوده‌اند در نظر گرفته شده که تا کنون استقبال‌ زیادی به همراه داشته است. امروز نیز طرحی با محوریت اماکن مربوط به دفاع مقدس استان مرکزی همچون المان‌های نصب شده در استان، بازدید از خانواده‌های شهدا و جانبازان، بازدید از محل زندگی کربلایی کاظم ساروقی و سایر مکان‌های دیگر در نظر گرفته شده که به شکل یک روزه است.

ایمانی‌مقدم ادامه داد: استفاده از راویان و اساتید برجسته دفاع مقدس و معارف نیز در این طرح مد نظر است که از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم شناسنامه دفاع مقدس استان را به دانشجویان بشناسانیم. 75  مرکز دانشگاهی در استان مرکزی داریم که 1834 واحد معارفی 917 کلاس درس که 50 درصد ان مربوط به اراک است که فعلا تمرکزمان را برای این طرح بر روی شهر اراک می‌گذاریم و در مرحله بعد در سطح استان مرکزی انجام می‌دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: