کد خبر: 3901738
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
مدیرکل حوزه وزارتی و امور بین‌الملل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: بیماری کرونا به عنوان یک مشکل جهانی مطرح است و تاثیر مستقیم و بدی بر صنعت گردشگری و هتلداری جهان، کشور و استان مرکزی داشته است و در حال پیگیری و اتخاذ تصمیمات برای کاهش حجم خسارات وارده هستیم.

تأثیر مستقیم کرونا برصنعت گردشگری و هتلداری

 

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، علیرضا ایزدی، مدیرکل حوزه وزارتی و امور بین‌الملل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، عصر امروز، هشتم خردادماه در حاشیه مجمع عمومی جامعه حرفه‌ای هتلداران استان مرکزی به تنظیم اساسنامه جدید از سوی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی و همفکری جامعه هتلداران کشور و ابلاغ از سوی وزیر این مجموعه اشاره کرد و گفت: این اساسنامه ارتقای جامعه هتلداران به عنوان یک جامعه حرفه‌ای را رقم زده است.

وی بابیان این نکته که این تصمیم ارتقای جایگاه هتل‌ها را به دنبال دارد و هتلداران می‌توانند خود تصمیم گیرنده باشند، اظهار کرد: این شرایط به تسهیل پروسه سرمایه‌گذاری کمک می‌کند و از طرفی نگاه تخصصی را به صنعت هتلداری تزریق و افزایش کمی و کیفی خدمات رسانی را میسر می‌سازد.

ایزدی همچنین به تشریح فعالیت جامعه هتلداران استان مرکزی پرداخت و اضافه کرد: پس از بررسی‌های متعدد، استان مرکزی پروسه لازم را طی کرد و اساسنامه با حضور همه هتلداران استان تصویب شد و انتخابات مربوطه از جمله تعیین هیات مدیره و بازرس نیز صورت گرفت. امیدست با تعامل با اداره کل میراث فرهنگی بتوان جایگاه هتلداران را ارتقا بخشیده و تعامل بهتری برای تمدید پروانه و صدور مجوزها صورت گیرد.

وی با اشاره به دغدغه هتلداران استان مرکزی، ادامه داد: بیماری کرونا به عنوان یک مشکل جهانی مطرح است و تاثیر مستقیم و بدی بر صنعت گردشگری و هتلداری جهان، کشور و استان مرکزی داشته است و در حال پیگیری و اتخاذ تصمیمات برای کاهش حجم خسارات وارده هستیم. امیدست مصوبه 3800 میلیارد تومانی به سرعت عملیاتی شود و در حوزه تأمین اجتماعی و امور مالیاتی نیز فعالیتی مدنظر است که به زودی اعلام می‌شود.

ایزدی افزود: از نظر کمی هتل‌ها و مجتمع‌های اقامتی استان قابل مقایسه با سایر استان‌های برخوردار از صنعت گردشگری نیست، اما با پیگیری صورت گرفته امروز استان در حوزه هتلداری صاحب کرسی است و جایگاه تصمیم‌گیری و تاثیرگذاری دارد.

یادآور می‌شود؛ در انتخابات مجمع عمومی جامعه حرفه‌ای هتلداران استان مرکزی از کل آراء مأخوذه مهرداد سمیعی با حداکثر آرا به عنوان رئیس جامعه هتلداران، ستوده نایب رئیس، عیوضی خزانه‌دار و مهدی رمضانی به عنوان بازرس جامعه هتلداران به مدت چهار سال انتخاب شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: