کد خبر: 3901805
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
امام جمعه محلات با اشاره به سالروز تخریب بقیع گفت: انحراف فکری مبتنی بر جهل و نادانی وهابیت باعث شده است آنان خون همه مسلمانان جز خودشان را مباح دانسته و این امر منتج به کشتار مسلمانان و تخریب قبور ائمه بقیع شد، این تفکر پس از سال‌ها داعش را تشکیل داد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات امروز، نهم خرداد در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه که در مسجد القائم این شهرستان برگزار شد، ضمن توصیه به تقوا و پرهیزکاری اظهار کرد: در ذیل آیه 102 سوره «آل عمرانم که امر به تقوا می‌کند یکی از اصحاب امام صادق(ع) نقل می‌کند که خدمت امام عرض کردم که تقوا الهی که در این آیه به آن اشاره شده چیست؟ امام صادق (ع) فرمودند: تقوا یعنی اینکه انسان خدا را اطاعت کرده و معصیت نکند، دوم خدا را یاد کند و فراموشش نکند و سوم شکر نعمت کند و کفران نعمت صورت نگیرد.

وی با اشاره به اولین خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان پس از حدود چند ماه اظهار کرد: خدا را شاکریم که بار دیگر توفیق شرکت در مساجد و مراسمات دینی را به ما عنایت فرمود. مؤمنان در ماه مبارک رمضان توشه‌هایی جمع کردند که بایستی تلاش کنند تا این ارمغان‌های ماه مبارک رمضان را تا سال آینده حفظ کنند.

امام جمعه محلات کسب تقوا را اولین ارمغان ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: هدف اصلی وجوب روزه بر مؤمنان تقوا است، در یکی از جملات وداع با ماه مبارک رمضان امام سجاد(ع) ماه رمضان را ماه کم شدن گناهان می‌نامد.

حجت‌الاسلام ربانی اضافه کرد: ارمغان دوم رقت قلب است، امسال دیدیم که مؤمنان در رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه با رقت قلب و حسن نیت به دستگیری اقشار بی‌بضاعت جامعه پرداختند و این حرکت بزرگ حاصل عاطفه انسانی، عطوفت و رقت قلب ناشی از ماه  مبارک رمضان است، تقویت این روحیه از کینه‌ورزی کاسته و به تقویت روحیه گذشت منتج شود.

وی ادامه داد: سومین ارمغان، انس با خداست، در ماه مبارک رمضان زبان انسان همیشه به یاد و ذکر خداست. انسان در این ماه با خواندن دعاهای پر فضیلتی چون جوشن کبیر، افتتاح و دیگر ادعیه به ذکر یاد خدا تداوم می‌یابد و این مداومت نباید بعد از آن فراموش شود. ارمغان چهارم نیز پاکی و پاکیزگی از گناهان و زشتی‌های اخلاقی است، در دعای آغاز ماه رمضان امام سجاد(ع) می‌فرمایند این ماه، ماه پاک شدن از گناهان و شب‌زنده داری است. به برکت این ماه، فرصت پاک بودن نصیب ما شده است و نباید این فرصت را از دست بدهیم.

حجت‌الاسلام ربانی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به سالروز تخریب بقیع توسط وهابیون گفت: سه عامل موجب تخریب حرم ائمه بقیع شد، اولین عامل انحراف فکری مبتنی بر جهل و نادانی وهابیت است، آنان خون همه مسلمانان جز خودشان را مباح می‌دانستند و این امر منجر به کشتار مسلمانان و تخریب قبور ائمه بقیع شد، همان تفکر سال ها بعد در داعش نمود پیدا کرد و جهل و افراطی‌گری آنان عیناً در داعش دیده می‌شود. از دیگر عوامل ترویج این نوع خشونت و افراطی‌گری، حمایت قدرت طلبان بود، در هنگام تخریب بقیع جد خاندان سعودی از وهابیت حمایت کرد و حمایت او منجر به قدرت رسیدن این فرقه ضاله شد، امروز نیز عربستان از داعش حمایت می‌کند تا سلطه خود را در منطقه حفظ کند.

وی ادامه داد: عامل سوم، حمایت بیگانگان غربی است، چه آن زمان و چه در زمان داعش، غربی‌ها به دنبال ریشه‌کنی مسلمانان به هر وسیله‌ای بوده و هستند و حمایت از وهابیت می‌توانست آنها را به هدف خود برسد. همچنین استعمارگرانی چون انگلیس برای به یغما بردن ثروت این منطقه تلاش می‌کنند تا منطقه را ناامن جلوه داده تا به راحتی به غارت این منطقه بپردازند. داعش توسط موساد و سیا حمایت اطلاعاتی، توسط آل سعود حمایت مالی و توسط غرب حمایت تسلیحاتی می‌شدند که با همت جبهه مقاومت ریشه آنها خشکیده شد، امیدست باقی مانده آنان نیز نابود شوند.

امام جمعه محلات در ادامه با اشاره به آغاز به کار مجلس یازدهم تأکید کرد: انتخاب حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان را به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم تبریک می‌گوییم. پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شروع به کار مجلس بسیار مهم است؛ شناخت درست از شرایط و اولویت‌های کشور، کارشناسی، حضور فعال و منظم و پاک دستی و امانت‌داری از شرایطی است که یک نماینده از نظر رهبری باید داشته باشد، آفت‌هایی نیز وجود دارد که باید برطرف شود. همچنین مقام معظم رهبری فرهنگ و اقتصاد را دو موضوع مهمی دانستند که باید مورد پیگیری نمایندگان قرار گیرد.

وی به شکست‌های پی در پی آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها در منطقه خیلی هزینه کردند، اما به اهدافشان نرسیدند، اهدافی که قرار بود به وسیله داعش اجرایی شود که به همت جبهه مقاومت عقیم ماند. امروز شکست آمریکا در شکستن تحریم‌ها از سوی مردم ایران قابل مشاهده است. آنچه باعث می‌شد کشورها از آمریکا تبعیت کنند هیمنه آمریکا بود که امروز با ورود کشتی‌های ما به ونزوئلا علی‌رغم تهدیدهای آنان به جهانیان ثابت شد که می‌توانند در برابر آمریکا بایستند.

امام جمعه محلات در پایان عدم مدیریت وضعیت کرونایی در آمریکا را نشان از پوشالی بودن سیستم مدیریتی آمریکا دانست و ادامه داد: آمریکایی‌ها در قضیه کرونا هیمنه مدیریتشان فرو ریخت و نقض حقوق سیاه پوستان در چند روز اخیر به ویژه در جریان خفه کردن یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا نیز باعث شد بار دیگر نقض حقوق بشر در این کشور به همگان ثابت شود؛ اما متأستفانه علی‌رغم این موارد همچنان عده‌ای در کشور دلباخته غرب هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: