کد خبر: 4089602
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴

جوان‌گرایی مهم‌ترین سیاست کنگره شهدای استان مرکزی است

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به موفقیت حاصله در اجرای برنامه‌های کنگره شهدای استان در 3 سال گذشته، تصریح کرد: جوان‌گرایی، مردمی بودن، توجه به ماندگاری فعالیت‌ها و استفاده از توانمندی‌های استان از مهم‌ترین سیاست‌های ستاد کنگره شهدای استان است.

سردار محسن کریمی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه استان، به مناسبت یازدهم مهر ماه، سالروز برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: این روز به جهت برگزاری کنگره و ایام دیدار اعضای ستاد کنگره با مقام معظم رهبری از اهمیت بسیاری برخوردارست و باید پس از گذشت سه سال عملکرد خود را در خصوص تحقق بیانات مهم مقام معظم رهبری ارزیابی کنیم.

وی با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای بسیار زیادی دارد که یکی از آنها بیانات راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کنگره است، گفت: بیانات معظم‌له باید در همه ابعاد عملیاتی شود و مهم‌ترین آن ادامه این مسیر نورانی است که باید مورد توجه همه مسئولین استان قرار گیرد؛ چراکه کنگره شهدا یک جریان ارزشی است که برای ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت به مردم در ابعاد مختلف با قوت با محوریت مردم به ویژه جوانان نقش‌آفرینی می‌کند.

کریمی افزود: از ابتدای سیاست‌گذاری جریان ارزشی کنگره شهدای استان مرکزی برای خدمت به مردم و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت ۷ رویکرد مهم از جمله محرومیت‌زدایی، اجتماعی، خدماتی، فرهنگی، علمی و پژوهشی، هنری و تبلیغاتی، زیرساختی و عمرانی و حمایتی پایه‌گذاری شد و با محوریت این رویکردها هزاران خدمت به مردم ارائه شد.

وی ادامه داد: با مشارکت همه جانبه و پای کارآوردن ظرفیت‌ها به ویژه جوانان با انگیزه در تحقق رویکردها ۱۰۰ درصد موفق بودیم و امروز بعد از ۳ سال از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره، همه رویکردها به نهضت تبدیل شده‌اند و صدها دستاورد و زیرساخت مهم در این راستا ماندگار برجای ماند.

فرمانده سپاه استان با تأکید بر اینکه نهادینه‌سازی طرح هر پروژه یک شهید و هر خدمت به نام شهید از مهم‌ترین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی در حوزه محرومیت‌زدایی است، گفت: روزانه در سطح استان به همت بسیج، سپاه و سایر دستگاه‌های عضو ستاد کنگره شهدای استان خدمات وسیع و گسترده‌ای به نام و یاد شهدا به مردم ارائه می‌شود.

وی تأکید کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و حاکم‌شدن فرهنگ‌های ارزشی در استان مرکزی از دیگر دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی است و هر زمان به فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر پرداختیم شاهد برکات آن بودیم و این مسئله برای شرایط امروز درس‌های بسیار دارد و راه نجات جامعه از فرهنگ‌های شیطانی غربی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و اهمیت به گنج گران‌بهای دفاع مقدس است.

سردار کریمی جوان‌گرایی، مردمی بودن، توجه به ماندگاری و اثرگذاری فعالیت‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان را از مهم‌ترین سیاست‌های ستاد کنگره شهدای استان دانست و تصریح کرد: امروز همچنان ساختار و سازمان کنگره که در قالب ۲۵ کمیته ۱۶ کارگروه و 10ها هیئت اندیشه‌ورز تشکیل شده و با قوت گام دوم را دنبال می‌کند و در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری نقش آفرینی می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به نقش امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بیان کرد: توجه به سیره، زندگی، نقش و مدیریت حضرت امام‌خمینی(ره) که از افتخارات و گنجینه‌های ارزشمند استان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مهم‌ترین اولویت ستاد کنگره در گام دوم است و مقام معظم رهبری در سخنرانی ۳۰ شهریور سال جاری در این راستا تأکید کردند و این نشان از اهمیت این مسئله است.

فرمانده سپاه استان با اشاره به اینکه بیش از 3 هزار نفر از فعالان عرصه فرهنگی و اجتماعی در  کنگره خادم شهدا بودند، ادامه داد: رویکرد تبیینی مهم‌ترین محور فعالیت‌های ۷ ساله کنگره شهدای استان است که در حوزه مبانی انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت جریان جهاد تبیین راه‌اندازی شد و البته برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند تلاش مضاعف هستیم.

کریمی امیدآفرینی را از دیگر دستاوردهای مهم کنگره شهدای استان مرکزی عنوان و ادامه داد: البته باید این مسئله مورد توجه بیشتری باشد؛ چراکه امروز دشمن با جنگ شناختی به دنبال بن‌بست‌نمایی و ناامید کردن مردم از آینده کشورست و جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha