ناقوس كلیسای مسروپ اراک به مناسبت آغاز دهه فجر نواخته شد

کلیسای مسروپ اراک

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، ناقوس کلیسای مسروپ اراک امروز، ۱۲ بهمن به مناسبت آغاز چهل‌و‌پنجمین سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن و اولین روز از دهه مبارک فجر نواخته شد.

وحدت و هم‌افزایی بین اقلیت‌های دینی و مذهبی یکی از اهدافی است که انقلاب اسلامی پس از پیروزی آن را ایجاد کرد و امروز پس از گذشت 45 سال می‌توان به آن افتخار کرد. امروز هموطنان کلیمی، زرتشتی، مسیحی، یهودی در آرامش و امنیت کامل همچون سایر آحاد مردم زندگی کرده و خود به این مهم اشاره دارند.

هرساله برنامه‌هایی متعددی از سوی جامعه اقلیت‌های مذهبی ایران به مناسبت‌های مختلف از جمله گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر انجام می‌شود که نواخته شدن ناقوس کلیساها، حضور در گلزار شهدا و اهدای خون از جمله برنامه‌هایی است که انجام می‌شود.

اقلیت‌های دینی و مذهبی همچون جانی‌بت به فرمان امام و مقتدای خویش لبیک گفته و با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل با رشادت و از جان‌گذشتگی از میهن خود دفاع کرده و به شهادت رسیدند. حضور در انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن نیز برگ زرینی دیگر است که اتحاد بین اقلیت‌های مذهبی و مسلمانان را قابت می‌کند.

اقلیت‌های مذهبی اراک ساعت ۹:۳۳ دقیقه صبح امروز، ۱۲ بهمن با حضور در کلیسای مسروپ اراک و نواختن زنگ کلیسا با آرمان‌های حضرت امام(ره)، انقلاب و رهبری تجدید میثاقی دوباره کردند.