اورژانس استان مرکزی چهار هزار و ۸۱۱ ماموریت انجام داد

اورژانس 115

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، بهروز ایران‌نژاد، رئیس این مجموعه در استان، بیان کرد: عوامل اورژانس این استان در ایام اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون چهار هزار و ۸۱۱ ماموریت انجام دادند.

وی افزود: در تعطیلات نوروز امسال ۲ هزار و ۶۱۵ ماموریت شهری و یک هزار و ۲۵۰ ماموریت جاده‌ای جهت امدادرسانی اورژانسی در سطح استان انجام شد.

ایران‌نژاد ادامه داد: همچنین عوامل اورژانس استان مرکزی در تعطیلات نوروز امسال به ۴۷۳ ماموریت ترافیک شهری و ۴۸۶ ماموریت ترافیک جاده‌ای اعزام شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مجموع مصدومان حوادث استان در تعطیلات نوروز را یک‌هزار و ۴۲۳ مورد عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۴۰۶ مورد مصدومان ترافیکی شهری و ۴۸۰ مورد مصدومان ترافیکی جاده‌ای بودند که به مراکز درمانی منتقل و مابقی در حوادث ترافیکی مصدوم شده‌اند.

ایران‌نژاد اظهار کرد: یک نفر در حوادث ترافیکی شهری و ۱۶ نفر نیز در حوادث ترافیکی جاده‌ای استان مرکزی در تعطیلات نوروز امسال جان خود را از دست دادند.