رقابت 600 دانش‌آموز دختر و پسر در مسابقات قرآن استان مرکزی

حسین مولوی، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی

حسین مولوی، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، در جریان برگزاری مرحله استانی چهل‌و‌دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ویژه دانش‌آموزان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، ضمن اعلام خبر برگزاری این دوره از مسابقات، گفت: این رویداد قرآنی از هشتم اردیبهشت به میزبانی خمین و اردوگاه تربیتی فرهنگی امام خمینی(ره) این شهرستان آغاز و تا امروز، سیزدهم همین ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به حضور ششصد نفره دانش‌آموزان در این دوره از مسابقات در دو گروه دختران و پسران، اضافه کرد: دانش‌آموزان در پایه‌های تحصیلی مختلف در رشته‌های آوایی و پژوهشی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مولوی ادامه داد: شرکت‌کنندگان بخش آوایی در رشته‌های حفظ در سطوح مختلف، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، اذان، مداحی و دعاخوانی و در بخش پژوهشی در قالب رشته‌های تفسیر، فهم قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، گفتمان مهدوی، احکام و انشای نماز با یکدیگر رقابت دارند.

وی دلیل برگزاری این مرحله از مسابقات در اردوگاه تربیتی و فرهنگی خمین را ایجاد فضایی متفاوت برای دانش‌آموزان دانست و اضافه کرد: شرکت‌کنندگان علاوه بر حضور در این رویداد قرآنی از برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و تربیتی نیز بهره‌مند شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در پایان گفت: امروز، 13 اردیبهشت، مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات در بیت قدیمی حضرت امام(ره) برگزار و شرکت‌کنندگان از بیت قدیمی آن حضرت بازدید می‌کنند.