افتتاح کتابخانه مشارکتی «شهید جلیلوند» در پدافند هوایی اراک

افتتاح کتابخانه در پدافند هوایی اراک

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، امیر سرتیپ دوم عباس کاظمیان، ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی، امروز، 23 اردیبهشت، در آیین افتتاحیه کتابخانه مشارکتی شهید قاسم جلیلوند در مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) پدافند هوایی اراک گفت: پدافند هوایی خط مقدم دفاع از حیثیت، آبرو و موجودیت کشور است و در عملیات «وعده صادق» دلاورمردان سپاه و ارتش، ضربه سنگینی به دشمن صهیونیست وارد کردند.

 وی افزود: در طول سال‌های اخیر پدافند هوایی از لحاظ کمی و کیفی توسعه یافته است و ارتقای توان رزم نیروی پدافند هوایی و تولید قدرت به معنای ایجاد بازدارندگی در مقابل دشمن، نیازمند افزایش دانش و آگاهی است.

ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی گفت: گسترش کتابخوانی در بین کارکنان به همراه استفاده از ابزارهای نوین آموزشی، انجام آموزش‌های مهارت محور و تعلیم و تربیت بر اساس اصول اسلامی موجب رشد و ارتقای پدافند هوایی خواهد شد.

کاظمیان بیان کرد: در مجموعه ارتش، کتاب و کتابخوانی و برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور وضعیت مطلوبی دارد و امیدواریم این روند با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بهتر از گذشته ادامه پیدا کند.

علی گودرزی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: پدافند کارنامه درخشانی دارد و همیشه در صحنه حاضر است و آسمان ایران اسلامی در سایه اقتدار پدافند هوایی در اوج امنیت قرار دارد.

گودرزی‌زاده افزود: امروز کتابخانه فقط مخزن و سالن مطالعه نیست و کتابخانه‌های عمومی به فرهنگ‌سراهای اجتماعی، هنری، اقتصادی و آموزشی مرکزی تبدیل شده‌اند.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی ما بیش از ۶۰ خدمت ارائه می‌دهند و عضویت و امانت، تنها یکی از این خدمات است. خدمات متنوعی در بخش‌های مختلف نابینایان، ناشنوایان، سالمندان، کودک و نوجوان و... ارائه می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اضافه کرد: ما آماده همکاری مشترک و تقویت برنامه‌های فرهنگی مشترک از جمله مسابقه، جشنواره و... هستیم و در بحث آموزش و کار تخصصی نیز کمک می‌کنیم همکاران ارتش که به اداره کتابخانه می‌پردازند، به طور حرفه‌ای آموزش ببینند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد و توسعه کتابخانه‌های مشارکتی در سطح کوی‌های سازمانی ارتش و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی و اطلاعات مورد نیاز کارکنان پایور و خانواده‌های آنان و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی منعقد شده است.

گودرزی‌زاده ادامه داد: کمک به تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه‌های ارتش با تأکید بر موضوع آسیب‌های اجتماعی، همکاری در برگزاری مسابقات کتابخوانی، نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب، پذیرش کتابداران ارتش در دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی نهاد و بازدید و نظارت تخصصی کارشناسان و مسئولان نهاد از کتابخانه‌های ارتش و ارائه آموزش‌های لازم به کتابداران در محل کتابخانه از دیگر تعهدات کتابخانه‌های عمومی در این تفاهم‌نامه است.