کد خبر: 3810523
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
گروه فرهنگی ــ استاندار مرکزی گفت: باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی صبح امروز، 21 اردیبهشت‌ماه در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد اظهار کرد: عملیات تکمیل باغ‌موزه استان مرکزی رشد خوبی داشته و ادامه روند نیز تا هفته دولت به همین قوت باید ادامه داشته باشد.
وی افزود: با توجه به برگزاری کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی در مهرماه، عملیات ساخت باغ‌موزه استان باید پیش از این تاریخ به اتمام برسد لذا در نظر داریم که ساخت باغ‌موزه تا ابتدای شهریور‌ماه به اتمام برسد.
استاندار مرکزی اضافه کرد: با توجه به اهمیت ساخت گالری‌ها در باغ‌موزه در صورت نیاز باید پیمانکار در سه شیفت کار را به اتمام برساند. اگرچه بخش عمده‌ای از مجتمع باغ‌موزه دفاع مقدس این استان ساخته شده، اما تا تکمیل نهایی فاصله زیادی وجود دارد که باید با کار جهادی و افزایش شیفت‌های کاری تا پایان شهریور‌ماه سال آینده تکمیل شود.
این مقام مسئول در خصوص اعتبارات این باغ‌موزه تصریح کرد: سال گذشته 30 میلیارد ریال از منابع استان برای تکمیل باغ موزه اختصاص پیدا کرد و همچنین امسال نیز 15 میلیارد ریال به این امر اختصاص پیدا خواهد کرد. با توجه به محدودیت‌های مالی و شرایط اقتصادی باید صرفه‌جویی و استفاده بهینه از اعتبارات و نظارت در کیفیت ساخت، سرلوحه امور بنیاد حفظ آثار در ساخت باغ موزه قرار گیرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: