کد خبر: 3810902
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: ما باید به‌صورت کاملاً بی‌طرف مجری قانون انتخابات باشیم، برای ما هیچ تفاوتی ندارد چه کسی به مجلس می‌رود. مردم انتخاب می‌کنند و تنها وظیفه ما برگزاری انتخابات در چارچوب قانون با حضور حداکثری مردم است.

لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی، امروز، 22 اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای اداری استان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، گفت: با دستور استاندار مرکزی و صدور احکام اعضای ستاد انتخابات استان، عملاً فرآیند انتخابات در استان آغاز شد و روزشمار انتخابات نیز چندی پیش توسط وزارت کشور اعلام شده است.
وی تصریح کرد: وزارت کشور به نمایندگی از دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارد اما این وظیفه به این معنا نیست که سایر افراد نتوانند در فرآیند برگزاری انتخابات نقشی داشته باشند، کما‌اینکه در قانون نیز پیش‌بینی شده که تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند برابر درخواست ستاد انتخابات استان در حوزه‌های پشتیبانی و منابع انسانی با وزارت کشور و استانداری‌ها و فرمانداری‌ها همکاری کنند که امیدواریم در استان مرکزی همکاری لازم در انتخابات پیش‌رو همانند سالیان گذشته انجام شود.
اکرمی با اشاره به روزشمار انتخابات اظهار کرد: تاریخ ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی توسط وزارت کشور به استناد تبصره 6 ماده 29 قانون انتخابات 10 آذر‌ماه 98 اعلام شده است. مهلت استعفای داوطلبان مشمول ماده 29 قانون انتخابات که حداقل 6 ماه قبل از ثبت‌نام یعنی از تاریخ 10 خرداد تا 16 خردادماه 98 است؛ نکته مهم این است که این استعفا حتما باید مورد موافقت دستگاه و مقام ذی‌ربط قرار گیرد.
اکرمی اضافه کرد: شروع انتخابات و ثبت‌نام از داوطلبان به استناد ماده 45 قانون از 10 آذر تا 16 آذر 98 و همچنین تشکیل هیئت‌های اجرایی به استناد ماده 31 قانون از 10 تا 15 آذر 98 است.
وی گفت: اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه انتخابیه در تاریخ 22 بهمن‌ماه سال جاری و انتشار آگهی اسامی نامزدها نیز 23 بهمن‌ماه بوده و در نهایت تبلیغات انتخاباتی نامزدها از 24 تا 30 بهمن‌ماه به مدت 7 روز اعلام شده است. زمان انتخابات نیز دوم اسفند سال جاری است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تأکید کرد: در درجه نخست ما باید به صورت کاملا بی‌طرف مجری قانون انتخابات باشیم، برای ما هیچ تفاوتی ندارد چه کسی به مجلس می‌رود. مردم انتخاب می‌کنند و تنها وظیفه ما برگزاری انتخابات در چارچوب قانون با حضور حداکثری مردم است.
اکرمی اظهار کرد: یکی از کارهای مدیران دیدار چهره به چهره با مردم است، همچنین ضرورت دارد که در ماه مبارک رمضان بتوانیم با خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی دیدار داشته باشیم که امیدواریم در استان همانند سال‌های گذشته این دیدارها پررونق باشد. همچنین طبق برنامه ششم باید 30 درصد پست‌های مدیریت در اختیار بانوان و جوانان قرار گیرد که گزارش این اقدام به دولت ارائه می‌شود.
این مقام مسئول در پایان افزود: مراسم ارتحال امام راحل همانند هرسال باید باشکوه برگزار شود و تعدادی از هم استانی‌ها به تعداد 5 هزار نفر باید به مرقد امام(ره) اعزام شوند، همچنین مراسمی در شأن امام راحل در سطح استان و به ویژه شهر خمین برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: