کد خبر: 3818941
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
گروه فرهنگی ــ رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: زنان توانمندی در استان مرکزی وجود دارند که مایه مباهات و فخر در استان هستند و قابلیت نقش‌آفرینی در توسعه کشور را دارند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سید‌مهدی مقدسی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، امروز، 22 خردادماه در مراسم اولین نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی که در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد گفت: استان در مقایسه با استان‌های دیگر نسبت به جمعیت خود، مفاخر زیادی را پرورش داده و به داشتن مفاخر ارزشمند در حوزه‌های مختلف مباهات می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این نکوداشت کار ارزشمندی است که تکرار و استمرار آن لازم است، افزود: خوشبختانه با حضور استاندار در استان فضا برای استفاده از ظرفیت زنان توانمند فراهم شده اما این حوزه جای کار بسیاری دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی اضافه کرد: زنان توانمندی در استان مرکزی وجود دارند که مایه مباهات و فخر در استان هستند و قابلیت نقش‌آفرینی در توسعه کشور را دارند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ضروری است که زمینه رشد و تعالی زنان ارزشمند و توانمند فراهم شود چراکه آنان می‌توانند در اداره و توسعه کشور نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.

مقدسی تأکید کرد: برگزاری چنین آیینی که در روح و جان مخاطب تأثیر دارد باید در استان استمرار داشته باشد تا سال‌های آینده شاهد خروجی آن در جامعه باشیم. فضای استان را برای استفاده از ظرفیت زنان توانمند باید فراهم کرد و خوشبختانه در حال حاضر این مهم در استان در حال انجام است و باز هم جای کار دارد.

وی ادامه داد: زنان توانمند استان مایه افتخار و مباهات همه افرادی هستند که در استان زندگی می‌‌کنند، بسیاری از بانوان استان قابلیت دارند تا در حوزه‌های علمی، پژوهشی و اجتماعی و ... در سطح کشور معرفی و مورد تجلیل قرار گیرند.

سبحانی، دبیر اجرایی آیین نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی هم در این آیین گفت: منشور رنگارنگ مفاخر استان بویژه در حوزه زنان حلقه مفقوده‌ای بوده که به آن پرداخته نشده است و ما قصد داشتیم بخشی از این چهره‌های ماندگار و مفاخر استان در رشته‌های مختلف را معرفی کنیم.

وی بیان کرد: ۱۲ شخصیت معرفی شده نمونه‌هایی از تلاش و پشتکار هستند و نشان دادند که ماندگاری نیازمند به هیچ‌گونه مدرکی ندارد و در دل مردم قرار دارد. دبیرخانه‌ای برای معرفی مشاهیر و مفاخر احداث شده و بانک اطلاعاتی قوی برای معرفی این افراد در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: