کد خبر: 3818960
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
گروه فرهنگی ــ مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان جهت ادامه عملیات عمرانی پروژه کتابخانه مرکزی اراک خبر داد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، صبح امروز، 22 خردادماه در نشستی که در دفتر استاندار مرکزی و با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های کشور، معاونین استاندار و ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مدیرکل راه و شهرسازی، شهردار کلانشهر اراک و سایر مسئولین استانی برگزار شد مسائل و مشکلات پروژه کتابخانه مرکزی اراک مطرح و جهت حل و فصل آنها تصمیم‌گیری گردید.

احمد مرزبان پس از بازدید پروژه به همراه مسئولین مذکور گفت: ساخت کتابخانه مرکزی اراک که با قراردادی بالغ بر 23 میلیارد و 700 میلیون تومان در سال 93 منعقد گردیده، هم‌اکنون دارای 35 درصد پیشرفت مالی به مبلغ 8 میلیارد و 300 میلیون تومان با پیشرفت فیزیکی 37 درصد می‌باشد.

وی اظهار کرد: پروژه فوق جهت تکمیل حداقل به 25 میلیارد تومان نیاز داشته و در نشستی که امروز با مسئولین داشتیم 15 میلیارد تومان جهت ادامه عملیات عمرانی این پروژه در نظر گرفته شد.

مرزبان افزود‌: از این مبلغ، 10 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و تسهیلات سفر و 5 میلیارد تومان ازجانب نهاد کتابخانه‌ها تامین خواهد شد.

وی افزود: مقرر شد شهرداری کلانشهر اراک نیز نیم درصد از مطالبات شهرداری را جهت اجرا و تکمیل این پروژه اختصاص دهد.

گفتنی است پروژه کتابخانه مرکزی اراک در 7 طبقه به همراه سالن آمفی تئاتر و با زیربنای 18430 مترمربع در میدان سرداران اراک در حال ساخت می‌باشد و شامل مجموعه فرهنگی‌، تجاری‌، سالن مطالعه‌، مخازن کتاب، کتابفروشی‌، رستوران و ... خواهد بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: