کد خبر: 3827182
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
تا پایان شهریور؛
گروه فرهنگی ــ استاندار مرکزی گفت: مصمم هستیم پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری کامل برسد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سید‌علی آقازاده، استاندار مرکزی، عصر روز گذشته، ۲۳ تیر در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های اسلامی دفاع مقدس استان مرکزی گفت: از اعتبارات و منابع استانی در سال جاری ۱۵ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس اختصاص یافته است و این در حالی است که سال گذشته نیز ۲۴ میلیارد ریال دیگر برای این پروژه تخصیص یافته بود.

وی تصریح کرد: مصمم هستیم این پروژه (تکمیل باغ موزه) تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری کامل برسد، ساختمان گالری‌ها تاکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که آن‌چنان مورد رضایت نیست و می‌طلبد در راستای تسریع پروژه دستگاه‌های ذی‌ربط نهایت تلاش و همکاری لازم را ارائه دهند.

استاندار مرکزی اظهار کرد‌: شهرداری اراک باید طی دو ماه آتی نسبت به تامین ۱۵ میلیارد ریال در راستای تکمیل تعهدات خود در باغ‌موزه دفاع مقدس استان اقدام کند و اجرای ۵ تعهد باقی مانده خود که شامل اجرای سنگ فرش، جدول‌کشی به طول ۷۵۰ متر، ساخت ۵ چاه جذبی در محوطه، تامین ۳۰ صندلی نشیمن پارک و فضای سبز است را اجرایی کند.

آقازاده با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز تا پایان شهریور کتابچه نقش صنعت، معدن و تجارت در دفاع مقدس را تهیه و تدوین کند گفت: باید المان نیروی دریایی در میدان ورودی شهر جانمایی مناسب شود و این اقدام باید با همکاری سپاه روح‌الله استان و نیروی دریایی ارتش در استان مرکزی صورت گیرد.

به گزارش ایکنا، مصطفی مشایخی، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست به پیشرفت ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی اشاره کرد و افزود: ۹۷ درصد از اعتبارات مصوب شده سال گذشته به باغ‌موزه دفاع مقدس استان توسط سازمان برنامه و بودجه استان، تخصیص یافته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین ساختمان مدیریت باغ‌موزه دفاع مقدس پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی، ساختمان گالری ۵۵ درصد، سر‌درب وروری ۱۰۰ درصد، دیوار لاله‌ها ۹۲ درصد، محوطه ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در مجموع پیشرفت فیزیکی ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان ۷۱ درصد است.

وی تصریح کرد‌: از ۱۲ اجلاسیه کنگره نقش امام(ره) و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان تاکنون ۴ اجلاسیه برگزار و ۸ اجلاسیه باقی مانده است که کنگره اصلی مهرماه امسال برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: