کد خبر: 3828497
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
گروه فرهنگی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: شهاب‌سنگ باید به برندی جهانی برای شهر نراق تبدیل شود.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در مراسم تجلیل از راهنمایان گردشگری و خادمین میراث فرهنگی شهر تاریخی نراق که با حضور دکتر رضاعی مسئول و ناظر پایگاه‌های تاریخی کشور برگزار شد، افزود: نراق دارای یک پیشینه ارزشمند فرهنگی تاریخی است.

وی با بیان اینکه بواسطه موهبت الهی در این شهر تاریخی یک اتفاق خوب افتاده که آن وجود شهاب‌سنگ است و ما می‌توانیم آن را معرفی و تبدیل به برند جهانی کنیم، اظهار کرد: جشنواره جوزغند نراق از رویدادهای مهم این شهر تاریخی است که ما آمادگی داریم در این  رویداد فرهنگی مشارکت و همکاری کنیم.

این مقام مسئول در ادامه از معاون و ناظر امور پایگاه‌های کشور که در این مراسم حضور داشت خواستار تملک یک خانه تاریخی به عنوان پایگاه شهر تاریخی نراق و حمایت مشارکت‌های مردمی با همکاری فرماندار و سازمان میراث فرهنگی شد و گفت: تقویت گردشگری تنها چیزی است که می‌تواند از مهاجرت مردم منطقه جلوگیری کند.

وی افزود: خواسته ما تقویت پایگاه نراق و در نظر گرفتن بسته تشویقی برای مشارکت مردمی است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: نراق پرچم برافراشته دارد و گستردگی فرهنگی نراق از جمعیت ۳۰۰۰ نفری آن بسیار بزرگ‌تر است.

در پایان مراسم از راهنمایان گردشگری و اساتید و پژوهشگران حوزه مرمت و معماری بافت تاریخی نراق تجلیل شد و به رسم یاد‌بود لوح تقدیر و تندیس به آنان اهدا شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: