کد خبر: 3834989
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
گروه اجتماعی - فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: رهبری حکیمانه و مبتنی بر ارزش‌های اسلامی در ۴۰ سال اخیر کشتی انقلاب را هدایت کرده و عامل اصلی اقتدار نظام اسلامی است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز چهارشنبه‌ 23 مردادماه در گردهمایی اصحاب رسانه و تجلیل از خانواده شهدای عرصه اطلاع‌رسانی، گفت:: نظام اسلامی با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری در اوج قدرت قرار دارد.
وی ادامه داد: آرمان‌های بزرگ ملت ایران از جمله تشکیل تمدن اسلامی و برخورداری از مردم قدرشناس و بزرگ از دیگر عوامل اقتدار نظام اسلامی است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی، تکیه بر ظرفیت‌ها، منابع و زیرساخت‌های داخلی و انسجام ملی می‌توانند تحریم‌های دشمن را برای ملت ایران به فرصت تبدیل کرده و مقدمات توسعه پایدار و همه‌جانبه کشور را فراهم کنند.
سردار کریمی اضافه کرد: برگزاری کنگره نقش امام راحل در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در بهار سال ۱۳۹۳ با تشکیل ستاد تدوین کلید خورد و با دعوت از پیشکسوتان جنگ فرآیند جمع‌آوری اسناد و مدارک آغاز شد.
وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های کنگره از محل کمک‌های خیران تامین شده است، ادامه داد: ۱۲ کارگروه برای برگزاری این کنگره تشکیل و راهبردها و وظایف اصلی هر یک از کارگروه‌ها به اعضا ابلاغ شد و فعالیت این کارگروه‌ها همچنان ادامه دارد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: تهیه بیش از ۲۰ هزار عنوان کتاب مرجع در حوزه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، فراخوان برترین یادواره های شهدا، راه‌اندازی ۲ استودیو تخصصی و جمع‌آوری ۷۰۰ هزار سند از مهمترین اقدامات کارگروه اجرایی کنگره است.
سردار کریمی افزود: به کار‌گیری ۱۸ محقق و پژوهشگر، مصاحبه با ۵۳۰ فرمانده، تهیه ۳۰۷ عنوان کتاب تخصصی از عملیات‌های مختلف و تهیه و تدوین سند جامع اعزام رزمندگان از مهمترین اقدامان کارگروه عملیات‌ها است.
وی بیان کرد: چهار هزار ساعت مصاحبه با مسئولان و فرماندهان، برگزاری همایش ۱۴ هزار نفری یاران انقلاب، اجرای ۲۲ برنامه یک مسجد یک فرمانده و یک خاطره و ساخت و تولید ۴۰ مستند فاخر و تشکیل ۲ گروه سرود با عنوان ثارالله(ع) نیز از اقدامات کارگروه تبلیغات هنری است.
وی در خصوص فعالیت‌های کارگروه بانوان کنگره نقش امام‌ راحل‌ در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی نیز گفت: جمع‌آوری بیش از ۱۰ هزار و ۷۴۶ سند و تصویر شامل هشت هزار و ۲۰۷ سند و ۲ هزار و ۵۳۹ تصویر، ضبط ۹۳۷ نشست تخصصی و مصاحبه تصویری شامل ۵۶۶ فیلم به میزان ۹۵۹ ساعت و ۲۰ دقیقه، برگزاری یکهزار نشست و ضبط یک هزار و ۳۷۸ ساعت مصاحبه صوتی و گردآوری ۲۲ عنوان کتاب از مهمترین اقدامات این کارگروه است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی چاپ ۳۲ عنوان کتاب، ساخت ۲ مستند نقش استان مرکزی‌ در انقلاب اسلامی، جمع آوری مستندات ۸۰ دستگاه دولتی و خصوصی در جنگ تحمیلی و مصاحبه تمامی رزمندگان به میزان ۲ هزار ساعت را به ترتیب از اقدامات کارگروه های تدوین و انتشار، انقلاب اسلامی، ادارات و سازمان ها و تاریخ شفاهی کنگره عنوان کرد.
سردار کریمی بیان کرد: کارگروه آمار و اطلاعات با مقایسه و تفکیک آمار شهدا، جانبازان، آزادگان، جاویداثر و رزمندگان با بررسی ۵۰ هزار نفر، کارگروه فرهنگ نامه شهدا با بازبینی و ویرایش پرونده پنج هزار و ۷۴۰ شهید، کارگروه جهاد و مهندسی رزم با بازخوانی ۸۰ طرح مهندسی رزم و کارگروه اطلاعات عملیات با جمع آوری اسناد ۱۰۰ پیسکسوت این عرصه و تدوین ۶ جلد کتاب از شهدای اطلاعات عملیات در برگزاری کنگره نقش‌آفرینی کردند.
وی اظهار داشت: ۱۲ اجلاسیه سنگرسازان بی‌سنگر، کارگری، مدافع حرم، فرهنگیان و یک‌هزار و ۲۰۰ شهید دانش‌آموزی، پیشکسوتان، روحانیت، دانشگاهیان، ورزشکاران، بانوان، پزشکی و ویژه امام راحل نیز پیش از برگزاری کنگره برنامه‌ریزی شده که تعدادی از آنها برگزار و بقیه تا پایان شهریور ماه امسال برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: اجلاسیه ویژه امام راحل نهم و دهم مهرماه امسال در خمین و کنگره اصلی نیز ۱۱ مهرماه سال جاری با سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: