کد خبر: 3849305
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
گروه فرهنگی ــ فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: با زبان هنر خیلی بهتر می‌توان مفاهیم ارزشی دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کرد و این توفیقی ارزشمند برای هنرمندان است که می‌توانند با ابتکار و خلاقیت خود و استفاده از لطافت و عمق‌بخشی به موضوعات مفاهیم را به نسل جوان منتقل کنند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی صبح امروز، 20 مهرماه در آیین اختتامیه کارگاه یک‌روزه روایت ایثار که از برنامه‌های ذیل کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی بود، گفت: با زبان هنر خیلی بهتر می‌توان مفاهیم ارزشی دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کرد و این توفیقی ارزشمند برای هنرمندان است که می‌توانند با ابتکار و خلاقیت خود و استفاده از لطافت و عمق‌بخشی به موضوعات مفاهیم را به نسل جوان منتقل کنند.

وی اظهار کرد: هنر با بخش‌ها و ابعاد مختلف آن خصوصاً هنرهایی که سابقه طولانی دارند ظرفیت بسیار مناسبی هستند که باید به نحو درستی از آن‌ها بهره برد. در طول تاریخ اسلام هنرمندان بسیاری وجود داشته‌اند که معارف اسلامی را به مردم منتقل می‌کردند و هنوز هم آثار و برکات هنرمندی‌های آن‌ها را به وضوح می‌توانیم مشاهده کنیم؛ چراکه برخی از آن‌ها کارهای ماندگار انجام دادند.

دبیر‌کل کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اینکه کسانی که این توان را دارند ولی از آن استفاده نمی‌کنند قطعاً ضرر خواهند کرد، گفت: کارزار دنیا برای انسان صحنه‌ای برای به کارگیری توانمندی‌هاست و باید از آن به نحو شایسته‌ای استفاده کرد.

وی برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی را برای هنرمندان فرصتی ارزشمند دانست و افزود: هنرمندان از این فرصت ایجاد شده می‌توانند از گنج دفاع مقدس بهره‌برداری کنند؛ چراکه این گنج ناتمام است و تاکنون نتوانسته‌ایم به‌درستی از آن استفاده کنیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در این خصوص تصریح کرد: آن چیزی که در جنگ ۸ ساله توانست آن را بسیار ارزشمند کند و زیبایی‌های آن را توصیف کند دفاع مقدسی است که توسط رزمندگان در این جنگ اتفاق افتاد؛ چراکه کارزار جنگ به خودی خود دارای خشونت است.

وی با اشاره به مطالبه جدی مقام معظم رهبری از هنرمندان بیان کرد: تهیه یک فهرست عملیاتی از دفاع مقدس مطالبه جدی ایشان است چراکه بخش بخش دفاع مقدس پر از شگفتی‌ها و زیبایی‌هاست و اینها باید با ابزار هنر به نسل جوان منتقل شود. عرصه کار و پرداختن به هنر دفاع مقدس بسیار وسیع است باید با ظرافت‌های خاصی به این موضوع پرداخته شود؛ چراکه برخی از موضوعات برای نسل جوان از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

سردار کریمی با اشاره به اینکه در کنگره شهدای استان مرکزی سعی شد از تمام ظرفیت‌های هنرمندان استانی استفاده شود، افزود: پیوند کنگره شهدای استان مرکزی با هنر ظرفیت بسیار مناسبی برای هنرمندان استانی ایجاد کرد که در این راستا صدها آثار فاخر تهیه و جمع‌آوری شد. بعد از ایام اربعین حسینی با یاری خداوند جشنواره ملی امام خمینی(ره) را آغاز می‌کنیم که بنا را بر این گذاشته‌ایم از سایر ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها نیز استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: