کد خبر: 3851070
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
گروه اجتماعی ــ مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی، گفت: بیش از ۹۰۲ هزار مورد تردد وسائل نقلیه در ۲۷ مهرماه جاری در جاده‌های استان به ثبت رسیده که ۴۰ درصد نسبت به اربعین سال گذشته افزایش دارد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری استان مرکزی، علی زندی‌فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، گفت: بیش از 902 هزار مورد تردد وسائل نقلیه در 27 مهرماه جاری در جاده‌های استان به ثبت رسیده که 40 درصد نسبت به اربعین سال گذشته افزایش دارد.

وی اظهار کرد: 135 هزار و 846 وسیله نقلیه در این مدت به استان مرکزی وارد و 132 هزار و 376 وسیله نقلیه نیز خارج شده است. میانگین سرعت وسایل نقلیه در این مدت در جاده های استان 87 کیلومتر بر ساعت و درصد تخلفات سرعت غیر مجاز این وسایل 15 درصد بوده است.

زندی‌فر ادامه داد: ‏پرترددترین جاده‌های استان در این مدت از نظر متوسط نرخ ساعتی عبور و مرور به ترتیب آزاد راه ساوه - تهران با دو هزار و 306، آزاد راه همدان - ساوه با هزار و 698 و بروجرد - اراک با هزار و 666 وسیله نقلیه بوده است.

وی افزود: بیشترین سرعت متوسط تردد جاده‌ای استان در این مدت مربوط به وسایل‌ نقلیه در آزادراه تهران به ساوه با 108 کیلومتر بر ساعت، سلفچگان به اراک با 106 و آزادراه ساوه به تهران با 106 کیلومتر بر ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: محور دلیجان به سلفچگان با 35 درصد، محور آزادراه ساوه - تهران 27 درصد، محور سلفچگان - دلیجان با 26 درصد، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین نسبت به کل تردد را در سال جاری داشته‌اند.

زندی‌فر بیان کرد: میانگین درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌های کشور در این مدت 14 درصد بوده که این مهم در مسیرهای عبور جاده‌ای استان مرکزی 15 درصد گزارش شده است. کل تردد انجام شده از تاریخ 17 لغایت 27 مهرماه 8 میلیون و 409 هزار وسیله نقلیه بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: