کد خبر: 3862644
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
گروه فرهنگی – فرمانده سپاه روح‌الله گفت:  ۳۴ عملیات شاخص توسط استان مرکزی در دفاع مقدس انجام شده که نیاز است تولیدات محتوایی برای این عملیات‌ها انجام شود و کار گروه‌ها باید به این موضوع توجه کنند. با تولیدات محتوایی در مورد عملیات‌ها می‌توانیم عملکرد رزمندگان و استان مرکزی را به نحو شایسته‌ای به نسل جدید نمایش دهیم

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی صبح امروز 17 آذرماه در دوازدهمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار استان مرکزی برگزار شد، گفت: امروز توجه به الگوی شهدا با توجه به هجمه‌های تبلیغاتی دشمن به عنوان یک الگوی برتر یک ضرورت است که باید برای همه قابل توجه باشد. آن چیزی که باید در خصوص الگوی شهدا مدنظر قرار گیرد این است که روش‌های عملیاتی شدن از این الگوها بررسی شود و زمینه‌ای فراهم شود تا نسل جدید از آنها استفاده کند.

سردار کریمی افزود: الحمدلله در طول این چند سال اخیر به خصوص یک سالی که برنامه‌های اجرایی کنگره شهدای استان در حال برگزاری است کارهای خوبی در راستای معرفی شهدا به نسل جدید انجام شده که باید با قوت ادامه پیدا کند. فضای عمومی استان مرکزی در طول مدت برگزاری کنگره و برنامه‌های ذیل آن به برکت امام و شهدا تحت تاثیر معنویت این عزیزان قرار گرفته و ما امروز همه وظیفه داریم همان اهتمامی که در گام اول کنگره داشتیم نیز در گام دوم باید ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: شهدا یادآور عزت و سربلندی برای کشور هستند که اگر امروز ما به دنبال پیشرفت غیرتمندانه کشور هستیم و می‌خواهیم آرمان‌های بلند امام و رهبری را عملیاتی سازیم باید به شهدا و آرمان‌های آنها توجه داشته باشیم. در طول روند برگزاری کنگره شهدای استان سرفصل برنامه‌ای خوبی در استان درنظر گرفته شد که همه آنها محوریت خدمت‌رسانی داشتند. کنگره شهدای استان با استفاده از برنامه غالب خود که خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی بود توانست روحیه جهادی را در استان تقویت کند.

این مقام مسئول تهیه ۶۲۰ جهیزیه و ۶۲۰۰ بسته لوازم التحریر را به برکت کنگره شهدا دانست و گفت: این موارد تنها بخشی از خدمات چشمگیر خدمت رسانی کنگره بود که آنها را به عنوان هدایای امام، رهبری و شهدا تقدیم امت حزب الله و مستضعف استان کردیم و اینها همه خدمت بی‌منتی بود که به برکت کنگره انجام شد. بنا داریم کلیه اقدامات محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی در گام دوم کنگره را با قوت ادامه دهیم که در این راستا برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است.

سردار کریمی تصریح کرد: در گام دوم کنگره همچون گام اول برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده که بنا داریم از کلیه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در این مرحله نیز استفاده کنیم. یکی از بسترهایی که در کنگره استفاده شد فضای مجازی بود که با چند هدف این کار را انجام دادیم و توانستیم دستاوردهای مناسبی در این راستا به دست آوریم. کاهش چشمگیر هزینه‌های تبلیغاتی و استفاده حداکثری از فضای مجازی برای جوانان تنها بخشی از دستاوردهای استفاده از فضای مجازی در کنگره بود که ادامه پیدا می‌کند.

فرمانده سپاه روح‌الله ادامه داد: کلیه برنامه‌ها و اقدامات در طول یکسال گذشته در کانال‌های کنگره در شبکه‌های اجتماعی موجود است که آحاد مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند. استفاده هنرمندانه از ابزارهای نوین امروز یک ضرورت است و کنگره شهدا توانست با بسیاری از ابزارهای هنری و تبلیغی استفاده کنیم که دستاوردهای خوبی به همراه داشته است. آن چیزی که از کارگروه‌های کنگره در گام دوم انتظار است ادامه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است که باید با قوت ادامه پیدا کند.

وی بازخوانی عملیات‌های استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: این موارد به طور جدی دنبال شود چراکه استان مرکزی در عملیات‌های زیادی نقش موثر داشته و باید این نقش پیوسته بازخوانی شود. به برکت کنگره شهدای استان یک سرکشی جامع از کلیه شهدای استان انجام شد که می‌توان گفت یک اقدام شاخص در بین استان‌ها بود و این سرکشی‌ها سالیانه ادامه پیدا می‌کنند. در بازدید و سرکشی از خانواده‌های شهدا فرم‌هایی برای سفیران شهدا در نظر گرفته شده بود که در این کار مجموع اطلاعات و آمارهایی به دست آمده که می‌تواند در راستای توجه به خانواده‌ای معظم شهدا موثر باشد.

این مقام مسئول افزود: آن چیزی که امروز باید در دستور کار قرار بگیرد آنالیز این فرم‌ها است که نتیجه این فرم‌ها می‌تواند برای ادامه کار بسیار راهگشا باشد. ۳۴ عملیات شاخص توسط استان مرکزی در دفاع مقدس انجام شده که نیاز است تولیدات محتوایی برای این عملیات‌ها انجام شود و کار گروه‌ها باید به این موضوع توجه کنند. با تولیدات محتوایی در مورد عملیات‌ها می‌توانیم عملکرد رزمندگان و استان مرکزی را به نحو شایسته‌ای به نسل جدید نمایش دهیم. معرفی روزانه شهدای استان که توسط کانال‌های کنگره انجام می‌شود کار بسیار ارزشمندی است و سایر رسانه‌های دیگر به خصوص صدا و سیما نیز باید به این موضوع نیز توجه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: