کد خبر: 3871414
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر جامعة‌القرآن مهاجران با بیان اینکه استفاده از ابزار و ادوات بازی، فراهم کردن محیطی شاد باعث می‌شود قرآن‌آموزان خردسال گرایش بیشتری به آموزش قرآن داشته باشند، تأکید کرد: بهترست با خلاقیت از برگزاری کلاس‌های خشک و خسته‌کننده جلوگیری شود.  

پرهیز از برگزاری کلاس‌های قرآن خسته‌کننده برای خردسالانفاطمه تاج‌آبادی، مدیر جامعة‌القرآن مهاجران، در گفت‌وگو با ایکنا از استان مرکزی، گفت: جامعة‌القرآن این شهر فعالیت خود را در دو واحد خردسالان از سال 83 و بانوان بزرگسال از سال 86 آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه خردسالان افراد 4 تا 12 سال را شامل می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر 180 قرآن‌آموز در واحد خردسالان در رشته‌های اشاره، آموزش روخوانی و وروان‌خوانی قرآن، حفظ و تجوید مشغول آموزش هستند.

تاج‌آبادی اضافه کرد: همچنین در واحد بانوان نیز 75 قرآن‌آموز در رشته‌های روخوانی و روان‌خوانی، تجوید سطح یک و 2، صوت و لحن، مفاهیم و حفظ با بهره‌گیری از 2مربی آموزش می‌بینند. تاکنون 4 نفر از بانوان حافظ کل قرآن شدند.

وی از حمایت‌های پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند جهت تأمین هزینه‌های جامعة‌القرآن مهاجران تقدیر کرد و افزود: این مجموعه تمامی امکانات را حتی برای فرزندان و همسران افرادی که در پالایشگاه شاغل نیستند را نیز فراهم کرده است.

تاج‌آبادی با اشاره به ریزش آمار برخی مؤسسات و خانه‌های قرآنی، گفت: به روز نبودن اطلاعات مربیان یکی از عواملی است که ریزش قرآن‌آموزان را در پی خواهد داشت، مربیان نباید هیچگاه خود را از علم آموزی و ارتقای سطح معلومات استثنا بدانند؛ چراکه ماندن در یک سطح و شیوه منتج به ریزش می‌شود.

وی ادامه داد: خردسالان از جمله ظرفیت‌های مهم و اثرگذار در آینده هستند که برای آنان باید سرمایه‌گذاری کرد، استفاده از ابزار و ادوات بازی، فراهم کردن محیطی شاد باعث می‌شود قرآن آموزان گرایش بیشتری به آموزش قرآن داشته باشند، بهترست با خلاقیت از برگزاری کلاس‌های خشک و خسته‌کننده جلوگیری شود.   

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: