کد خبر: 3872562
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
در استان مرکزی صورت گرفت؛
گروه اجتماعی ــ فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی از فعالیت ۹ انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام(ره) در موضوعات مختلف هنری خبرداد و گفت: فراخوان این جشنواره همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر آغاز می‌شود.

آغاز فراخوان جشنواره تخصصی با محوریت حضرت امام (ره) در ایام‌الله دهه‌فجر

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، عصر روز گذشته، 28 دی در شازندهمین نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان، با اشاره به آغاز فراخوان جشنواره تخصصی با محوریت حضرت امام(ره) در ایام‌الله دهه فجر گفت: به دلیل اینکه حضرت امام(ره) یک شخصیت بین‌المللی هستند و در طول دوران عمر با برکت خود دنیا را با اقدامات خود دچار تحول کردند نیازست این جشنواره به عمق شخصیت ایشان به درستی بپردازد.

وی تصریح کرد: تولید محتوای هدفمند با توجه به وسعت شخصیت بی‌نظیر حضرت امام(ره) یک ضرورت است که باید به آن توجه شود و برای تحقق این موضوع باید از تمامی ظرفیت‌های هنری و فرهنگی موجود استفاده شود.

کریمی اضافه کرد: هم‌افزایی میان آثار تولیدی نیز باید در دستور کار جشنواره باشد و برای تحقق این کار می‌توان آن را به صورت استانی برگزار کرد که در این صورت قطعا شاهد آثار و برکات زیادی خواهیم بود. استفاده از نمایشگاه‌های ثابت و سیار برای توزیع آثار و به نمایش گذاشتن آن در دید عموم مردم نیز یک ضرورت مهم است، چراکه برخی از جشنواره‌ها که آثار فاخر در آنها تولید می‌شود دارای سیستم توزیع هدفمند نیستند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تجربیات ارزشمند گام اول کنگره در برنامه‌های گام دوم کنگره یک ضرورت است ، گفت: در روند برگزاری کنگره یک انگیزه خودجوش برای سایر هنرمندان استان ایجاد شد تا توانستند توانمندی‌های خود را باور کنند و امروز برای برگزاری یک جشنواره نمونه و در شأن حضرت امام(ره) نیازست آن انگیزه دوباره ایجاد شود تا استعدادها بهتر خود را نشان دهند.

این مقام مسئول اظهار کرد: آن چیزی که هدف جشنواره حضرت امام(ره) است امام‌شناسی برای نسل جدید است که برای تحقق این مهم می‌توان از ظرفیت‌های مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه استفاده کرد و این یک ضرورت است که باید به آن توجه شود.

 کریمی بابیان اینکه برگزاری تئاترهای خیابانی که یکی از برنامه‌های گام اول کنگره بود سبب شد بسیاری از آحاد مردم با ارزش‌های انقلاب آشنا شوند؛ لذا می‌توان چنین ظرفیت‌هایی را برای امام‌شناسی نیز دوباره فعال کرد، افزود: تشکیل تیم‌های اندیشه‌ورز برای تولید محتوا و سوژه‌یابی یک ضرورت است و اگر سوژه‌یابی به شکل درستی انتخاب شود قطعا در روند برگزاری جشنواره بسیار مؤثر خواهد بود و این تیم می‌تواند در راستای عملیاتی کردن سوژه‌ها نیز بررسی‌های لازم را انجام دهد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی استان که در دستور کار داریم تشکیل موزه تخصصی حضرت امام(ره) است که جشنواره تخصصی حضرت امام(ره) می‌تواند در راستای تولید آثار فاخر برای موزه بسیار نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: 9 انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام(ره) در موضوعاتی چون هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی، عکاسی، کاریکاتور، پوستر، نقاشی خط و اینفوگرافی کار خود را آغاز کردند که فراخوان این جشنواره همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر آغاز می‌شود و امیدست در مدت مشخصی که این فراخوان داده می‌شود آثاری فاخر و در شأن حضرت امام(ره) تولید شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: