کد خبر: 3886358
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از جمع‌آوری ۳۰ هزار ماسک غیربهداشتی خبرداد و گفت: این اقلام نه تنها به سلامت مردم کمک نمی‌کنند، بلکه تهدید بزرگی برای سلامت است.

تهیه ماسک از دست‌فروشان تهدید جدی برای سلامتی است

به گزارش ایکنا ازاستان مرکزی، سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، ظهر امروز، 28 اسفند در جمع خبرنگاران استان به آخرین وضعیت استان در خصوص شمار مبتلایان به بیماری کرونا اشاره و از ثابت شدن رِنج مبتلایان در استان خبرداد و گفت: خوشبختانه در استان مرکزی تقریباً 3 تا 4 روز است که میزان مبتلایان به یک رِنج ثابت رسیده است، امیدست با کمک مردم در خصوص رعایت بهداشت فردی، عدم سفرهای نوروزی و پذیرای مهمان بودن به مرحله کفه ویروس رسیده باشیم و به زودی شاهد سیر نزولی تعداد مبتلایان باشیم.

وی هشدار داد: در صورتیکه مردم رعایت نکنند و در تعطیلات نوروزی به دید و بازدید بپردازند، مطمئناً نه تنها این وضعیت حفظ نمی‌شود که دوباره یک پیک افزایشی را به همراه دارد که شاید استان را به سمت بحران ببرد؛ بنابراین تقاضایی که از مردم داریم این است که امسال بحث لغو سفرهای نوروزی را جدی بگیرند و به هیچوجه برای سفر رفتن و پذیرای مهمان بودن برنامه‌ریزی نکنند.

جمالیان ضمن تشکر از ارگان‌هایی مانند سپاه و ارتش برای راه‌اندازی نقاهتگاه و ضدعفونی کردن معابر، جایگاه‌ها و رساندن مواد ضدعفونی‌کننده به مناطق حاشیه شهر و محروم، تصریح کرد: همدلی خوبی بین مدیران استان وجود دارد و موفقیت‌هایی که در استان به وجود آمده در سایه همین همدلی‌ها با مدیریت بسیار خوب استاندار مرکزی و معاون سیاسی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی عنوان کرد: تقاضای ما این است که در تعطیلات نوروز کماکان تمامی اصناف به جز اصناف خدمات‌رسان بسته باشند و جا دارد از اصناف به دلیل پذیرفتن ضرر و زیان به منظور حفظ سلامت مردم با این شرایط ویژه اقتصادی که تمامی صنوف دارند، تشکر ویژه داشته باشیم. واقعاً چنین اقدامی جهاد بزرگی است و قدردانی از چنین همدلی‌هایی وظیفه ماست و باری را که بر دوش داریم، سنگین‌تر می‌کند.

وی بابیان اینکه مردم پس از پشت سر گذاردن بحران کرونا با شادی و خیالی آسوده می‌توانند صله رحم را برگزار کنند گفت: طرح مرزبانی زیستی در سطح کل استان در حال انجام است و خوشبختانه با ورود رسمی نیروهای مسلح و هلال احمر به طور قطع شرایط بهتری را پیشرو داریم و امیدواریم از ورود افراد غیربومی به استان ممانعت شود، از همین جا بار دیگر اعلام می‌کنیم  استان مرکزی امسال به منظور حفظ سلامت همه مردم به‌ویژه هم‌استانی‌ها پذیرای مسافران نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص تأمین ماسک و الکل در استان هم گفت: کارگاه‌های تولیدی خوشبختانه نظام خوبی را پیدا کرده‌اند و با همکاری که با اصناف داشتیم نظارت‌ها را انجام می‌دهیم، کارگاه‌هایی که از نظر بهداشتی شرایط لازم را دارند مجوز گرفته‌اند که حتی در داروخانه‌های استان بتوانند توزیع ماسک را داشته باشند.

جمالیان خواستار عدم تهیه  اقلام بهداشتی نظیر ماسک ازدست‌فروشان شد و تأکید کرد: متأسفانه روز گذشته نزدیک 30هزار ماسک غیربهداشتی جمع‌آوری کرده‌ایم، این اقلام نه تنها به سلامت مردم کمک نمی‌کنند، که تهدید بزرگی برای سلامت آنهاست. مردم ماسک را بعد از اینکه در داروخانه‌ها توزیع شد تنها از داروخانه‌ها و مراکز معتبر تهیه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: