کد خبر: 3886373
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
استاندار مرکزی گفت: التهاب بیماری کرونا در شهرستان‌های مختلف استان مرکزی فروکش کرده و وضعیت نسبت به گذشته امیدوارکننده‌تر شده است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی امروز، 28 اسفند درحاشیه جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان درخصوص مصوبات این جلسه، تشدید کنترل ورودی و خروجی‌های استان را در دستور کار فرمانداران عنوان کرد و گفت: همه افرادی که به استان وارد یا خارج می‌شوند تحت غربالگری و مورد معاینه اولیه و توسط تیم‌های هلال احمر و علوم پزشکی راهنمایی می‌شوند که در صورت مشکوک بودن جهت درمان منتقل می‌شوند.

وی از گزارش‌های خوب و امیدوارکننده فرمانداران استان در رابطه با کاهش شیوع بیماری کرونا ابراز خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه روند ابتلا به بیماری و آمار جانباختگان در شهرستان‌های ملتهب در حوزه ویروس کرونا نظیر ساوه، دلیجان و اراک بسیار امیدوارکننده‌‌تر شده است و آمار خروجی از بیمارستان‌ها از تعداد ورودی بیشتر شده است و ادامه این روند امکان فروکش کردن بیماری تا دو هفته آینده را محتمل‌تر خواهد کرد.

آقازاده تأکید کد: تسریع در تحقق شعار شکست ویروس کرونا نیازمند همکاری مردم به‌ویژه اصناف و اتخاذ تدابیر لازم است، تعطیلی اصناف غیرضروری و همکاری در اجرای مصوبات قرارگاه منجر به فروکش شدن نسبی شیوع بیماری شده است.

وی عدم پرداخت اجاره املاک متعلق به اوقاف و بخشودگی اجاره بهای املاک تجاری وابسته به شهرداری به مدت دو ماه را از جمله مصوبات قرارگاه برشمرد و از اداره کل اوقاف و شهرداری خواست تا سازوکار لازم برای اجرای این مصوبه را در حمایت از اصناف و کسبه اتخاذ کنند.

آقازاده از مالکین مغازه‌ها و املاک تجاری استان مرکزی خواستار پیوستن به نهضت انسان دوستانه و خیرخواهانه عدم دریافت اجاره بها از کسبه جهت جبران بخشی از خسارت‌های اقتصادی شد و بااشاره به کاهش آمار مبتلایان در استان، اضافه کرد: خوشبختانه آمارهای امروز حاکی از سیرنزولی دارد و منحنی نشان می‌دهد جمعیت مبتلایان امروز، 28 اسفند به نصف آمارهای روز گذشته رسیده است.

استاندار مرکزی ضروت رعایت موازین بهداشتی از سوی اصناف، مشاغل ضروری و فروشگاههای زنجیره‌ای بزرگ را مورد تأکید قرار داد و افزود: این مراکز با کنترل ورودی و خروجی مشتریان و ضدعفونی فروشگاه از انتشار بیشتر ویروس خودداری کرده و یقین بدانند که در صورت بی‌توجهی از سوی دستگاه قضائی برخورد قانونی صورت می‌گیرد. همچنین برخورد قانونی دستگاه قضایی با جایگاه‌های پمپ بنزینی که بهداشت را رعایت نمی‌کنند بسیارجدی است و هرگونه کوتاهی در این امرمنتج به پلمب جایگاه خواهد شد.

ان مقام مسئول ادامه داد: تعلل برخی از دستگاه‌های اجرایی در اجرای مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان موجب شد تا با وجود استقرار واحدهای تولیدی ماسک و موادضدعفونی در استان نتوانیم نیاز هم استانی‌ها را تأمین کنیم. از امروز بالغ بر ۳.۵ تن الکل تولیدی در سطح استان سهم هم استانی‌ها خواهد بود و با نظارت دقیق استانداری در بین مردم توزیع خواهد شد. همچنین تامین ماسک مورد نیاز کادر درمانی نیز جزو مصوبات جلسه بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: