کد خبر: 3886520
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برنامه‌ریزی جهت اجرای طرح در ایام نوروز در 85 بقعه استان پیش‌بینی شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامتی مجاوران و مسافران نوروزی تمامی برنامه‌ها لغو شده است.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، در خصوص اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان گفت: برنامه‌ریزی جهت اجرای طرح در ایام نوروز در 85 بقعه استان پیش‌بینی شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامتی مجاوران و مسافران نوروزی تمامی برنامه‌ها لغو شده است.

وی با بیان تعطیلی برنامه‌های بقاع متبرکه در لحظه سال تحویل و پخش تنها پیام رهبری در آستانه سال نو، تصریح کرد: حفظ جان همه هموطنان وظیفه اصلی ما است و با تمام ظرفیت خود در راستای اجرایی کردن مصوبات قرارگاه زیستی استان اقدام و در راستای قطع زنجیره ویروس کرونا برنامه‌های لازم انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام واحدی تأکید کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای همکاری مجدانه با استانداری و قرارگاه پدافند زیستی استان در راستای اجرای مصوبات این قرارگاه پیشتاز بوده و به همین منظور به محض اعلام شیوع ویروس کرونا در استان یک هفته بقاع متبرکه تعطیل اعلام شد.

وی اضافه کرد: ایستگاه‌های سلامت با هدف انتقال پیام‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت فرهنگ‌سازی در زمینه چگونگی قطع زنجیره وابستگی به ویروس کرونا در برخی از بقاع متبرکه استان راه‌اندازی شده که با بهره‌گیری از طلاب و روحانیون بومی از روز گذشته، 28 اسفند فعالیت خودرا آغاز کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در پایان بیان کرد: بسته‌های بهداشتی شامل مواد ضد عفونی کننده، الکل، ماسک و دستکش در پایگاه‌های سلامت بقاع متبرکه استان بین مردم توزیع خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: