کد خبر: 3889155
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: تاکنون هیچ موردی از شیوع کرونا در افراد بی‌خانمان و کارتن خواب‌ها در استان مشاهده نشده است. طرح مراقبت از بیماری کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب‌های مصرف‌کننده مواد شروع شده است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مرکزی زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه تاکنون هیچ موردی از شیوع کرونا در افراد بی‌خانمان و کارتن خواب‌ها در استان مشاهده نشده، گفت: طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب‌های مصرف‌کننده مواد شروع شده است.

وی تصریح کرد: این طرح در ابتدا به صورت فایل آموزشی به مسئولان مراکز کاهش آسیب بهزیستی ارائه و سپس به صورت عملی به کارتن‌خواب‌های معتاد آموزش داده می‌شود، در اجرای این طرح، افراد آموزش‌دیده در قالب تیم‌های سیار در مراکز تجمعی و پاتوق‌های این افراد حضور پیدا کرده و این خدمات را ارائه می دهند.

امینی ادامه داد: در مراکز گذری، سرپناه‌های شبانه و ایستگاه‌های کاهش آسیب هم این خدمات ارائه می‌شود، این طرح با همکاری مؤسسات غیردولتی و خیریه‌های فعال در زمینه افراد بی‌خانمان در سطح  استان انجام می‌شود. 

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اضافه کرد: این طرح سبب کاهش شیوع این بیماری در بین این افراد که بیشتر به علت سوء تغذیه دچار کاهش ایمنی در بدن هستند می‌شود، مسئولان مراکز کاهش آسیب مستمر به تمامی پاتوق‌های کارتن‌خواب‌ها سرکشی کرده و پس از ارائه آموزش‌های لازم به این افراد، بسته‌های بهداشتی را به آن‌ها تحویل می‌دهند.

امینی با اشاره به اینکه تمامی اقدامات انجام‌شده در حیطه وظایف بهزیستی بوده و در طول سال اجرا می‌شود، گفت: این اقدامات در این شرایط تشدید شده اما با این وجود بهزیستی به وظایف خود پایبند بوده و تمام اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: روند ممنوعیت پذیرش افراد جدید مراکز تحت پوشش بهزیستی ادامه دارد و آموزش‌های لازم در راستای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس در تمامی مراکز مورد حمایت ارائه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: گزارش‌های ارسال شده در شهرستان‌های  مختلف نشان‌دهنده این است که کار به خوبی پیش می‌رود و در اراک نیز وضعیت مناسب است و مراکز کاهش آسیب و تیم‌های سیار به خوبی طرح آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا را در جامعه معتادان متجاهر و افراد مصرف‌کننده بی خانمان پوشش داده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: