کد خبر: 3901153
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به آغار دور جدید مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم در مقام عمل برای اشتغال، اصلاح روند خصوصی سازی و تحقق جهش تولید برنامه‌ریزی کند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، چهارم خرداد در خطبه‌های نماز عید فطر که در مصلای بیت‌المقدس اراک نماز عید سعید فطر را به مثابه نماز شکر برای پیروزی در یک امتحان بزرگ الهی دانست که به شکرانه یک ماه روزه داری برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: ماه رمضانی که گذشت درس‌های بزرگی برای امت اسلامی داشت، ماه رمضان ماه ایثار، ازخودگذشتگی، مجاهدت، مواسات و کمک مومنانه بود که برکات فراوانی برای ملت داشت.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار کرد: ملت ایران با صبر و شکوری همواره در طول این چهل سال از امتحانات مختلف سربلند بیرون آمده است. امروز به برکت شهید سلیمانی اگرچه بزرگ مرد اسلام را از دست دادیم، اما شهادت این فرمانده شجاع و رشید مقاومت برکات فراوانی برای انقلاب اسلامی و امت اسلام داشته است.

امام جمعه اراک اضافه کرد: خون مقدس شهید سلیمانی امروز آثار و برکات فراوانی برای پیروزی روز افزون انقلاب و امت اسلامی رقم زده و برکات خون مقدس این شهید تا قیامت برای امت اسلامی باقی خواهد ماند. امروز به برکت خون مقدس شهید سلیمانی حضور آمریکائی‌ها در منطقه روز به روز در حال کمرنگ شدن است و شهادت این شهید بزرگوار مایه رسوایی آمربکایی‌ها و حامیان آنها و سند افتخار ملت بزرگ ایران شده است.

به‌گفته وی در مصیبت‌ها و سختی‌ها درس های بزرگی نهفته است که انسان باید زرنگ باشد و از این درس‌ها عبرت بگیرد. بیماری کرونا علی‌رغم گرفتاری‌هایی که برای ملت ایران به همراه داشت یک امتحان بزرگ الهی بود و نعمت فراوانی را برای ملت ایران جاری ساخت.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه بهبود ۸۸ درصدی در کرونا و کنترل نسبی آن نتیجه موفقیت مدیریت اسلامی است که برتری ایران اسلامی نسبت به سایر کشورها را به رخ دنیا کشیده است، ادامه دارد: این مهم در حالی رقم خورد که کشور در تحریم‌های ناجوان مردانه و فشارهای اقتصادی به سر می‌برد.

امام جمعه اراک افزود: امروز باید تجربه‌های ارزشمندی که در طول این سه ماه به دست آوردیم هم برای آیندگان و هم برای سایر ملت ها تبیین کنیم؛ چراکه در طول این سه ماه به اندازه چندین سال تجربه به دست آمد.

وی گفت: بسیج شدن همه اقشار مردم برای رفع بیماری کرونا از برکات انقلاب اسلامی است که باید قدر آن را بدانیم. مجاهدت ۴۵۰ طلبه بسیجی برای انجام امورات شرعی فوت شدگان کرونایی و توزیع بیش از ۱۳۰ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مؤمنانه در استان نشان از مجاهدت و همبستگی ملت برای یکدیگر است که به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

آیت‌الله دری نجف آبادی با اشاره به آغار دور جدید مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم در مقام عمل برای اشتغال، اصلاح روند خصوصی سازی و تحقق جهش تولید برنامه‌ریزی کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان به مشکلات صنایع استان هم اشاره کرد و افزود: امروز مشکلات شرکت هپکو با شعار حل نمی‌شود و باید صنعت و اقتصاد مونتاڗکاری در کشور برداشته شود و به جای آن بومی‌سازی تکنولوژی، اقتصاد دانش بنیان، اقتصاد صادرات محور با کیفیت بالا و رقابت‌پذیری جایگزین شود.عملکرد خودرو سازی در کشور راضی‌کننده نیست. امروز ایران باید در بین ۱۰ کشور برتر تولید کننده خودرو می‌بود که متاسفانه در صنعت خودرو سازی دچار غفلت شده و برای جبران این عقب ماندگی همه باید عزم جدی باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: