کد خبر: 3901176
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
امام جمعه محلات گفت: مدعیان فرهنگ و تمدن غرب در آزمون کرونا با رفتار و کردار خود مردود می‌شوند، اما مؤمنان واقعی صحنه‌های زیبایی را در کمک به یکدیگر خلق کردند. افراد بسیاری در ریشه کن شدن این بیماری کمک کردند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات امروز، چهارم خرداد در خطبه‌های نماز عید سعید فطر ضمن توصیه به تقوا و پرهیزکاری گفت: تکالیف الهی مثل نماز و روزه ماه مبارک رمضان و بسیاری از عبادات دیگر برای به سختی انداختن بندگان نیست، بلکه انجام واجبات زمینه پاکی انسان را فراهم می‌کند.

وی بابیان اینکه عبادات زمینه‌ساز نزول برکات الهی و شاکر بودن بندگان است، تصریح کرد: بسیاری از دستورات خداوند مانند غسل و تیمم برای پاکیزه بودن مؤمن است و اگر انسان به این دستورات عمل کند از بیشتر بلایا در امان می‌ماند. همچنین پاک کردن روح انسان از آلودگی دومین هدف خداوند از واجب کردن عبادات است. ماه مبارک رمضان ماه تطهیر است و در این زمینه آیات و روایات بسیاری نیز وجود است.

ربانی در خطبه دوم گفت: ویروس کرونا آزمون الهی برای سنجنش بندگان بود و به واسطه این بلا بسیاری از مطالب آشکار شد و ضعف بشر یکی از آنهاست. در ایام سخت کرونایی که بشر با وجود پیشرفت علمی نتوانست برای آن راه حلی پیدا کند انسان‌ها در تراز قرار گرفتند برخی سودجو با احتکار دنبال منفعت برخی دیگر در اجرای طرح مواسات پیشقدم بودند.

امام جمعه محلات تشریح کرد: مدعیان فرهنگ و تمدن غرب در این آزمون با رفتار و کردار خود مردود می‌شوند، اما مؤمنان واقعی صحنه‌های زیبایی را در کمک به یکدیگر خلق کردند. افراد بسیاری در ریشه کن شدن این بیماری کمک کردند؛ مدافعان سلامت بسیار زحمت کشیده و می‌کشند که بارها از آنان تقدیر شده و خواهد شد، در کنار مدافعان سلامت جوانانی در کنار آنان قرار داشتند که 2 ماه تمام در ورودی‌های شهر ایست بازرسی داشتند و شب ها مشغول ضد عفونی بودند.

وی بااشاره به اهدای 7هزار بسته معیشتی در محلات ادامه داد: باید سخنرانی رهبری در روز قدس را به خوبی گوش دهیم تا ماهیت رژیم پوشالی صهیونیستی برای ما بیشتر مشخص شود؛ امیدواریم در آینده شر رژیم صهیونیستی از روی زمین کنده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: