کد خبر: 3901269
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: مراکز نیکوکاری خط مقدم انجام امورخیرورسیدگی به نیازمندان است وکمیته امداد باهدف واگذاری امورخیربه مردم، تسریع دررسیدگی به امورمحرومان اقدام به ایجاد مراکز نیکوکاری کرده است.

مجید مؤمنی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در گفت‌وگو با ایکنا از استان مرکزی، با بیان اینکه مراکز نیکوکاری پل ارتباطی خیران و نیازمندان هستند، اظهار کرد: ترویج فرهنگ انفاق از مهمترین اهداف ایجاد مراکز نیکوکاری است.

وی تصریح کرد: انفاق از جمله شاخصه‌ها و فضایل معنوی است که مورد توجه نه تنها اسلام بلکه سایر ادیان الهی است. با تقویت فرهنگ انفاق و احسان بسیاری از مشکلات برطرف و نیاز نیازمندان و محرومان جامعه از بین خواهد رفت.

مؤمنی با بیان اینکه مردم استان مرکزی در سال گذشته ۴۱ میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان به مراکز نیکوکاری کمک کردند که در مقایسه با سال قبل ۱۳۳ درصد رشد داشته است، افزود: احیای کارکردهای مساجد و تقویت فرآیند شناسایی، ارتباط و تعامل مؤثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیرگذار به منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات محرومان از اهداف ایجاد این مراکز است.

وی در خصوص فعالیت مراکز نیکوکاری هم گفت: مراکز نیکوکاری خط مقدم انجام امورخیرورسیدگی به نیازمندان است وکمیته امداد باهدف واگذاری امورخیربه مردم، تسریع دررسیدگی به امورمحرومان، بهره‌گیری‌ ازظرفیت‌های‌ موجود درمحله‌ها و تنوع بخشی فعالیت‌ها اقدام به ایجاد مراکز نیکوکاری کرده است.

وی از فعالیت بیش از یکصد مرکز نیکوکاری با کمیته امداد خبر داد، افزود: باتوجه به برنامه پیش‌بینی شده در نظر است در سال‌جاری تعداد مراکز نیکوکاری استان به ۱۴۸ مرکزافزایش یابد.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در ادامه به برگزاری رزمایش «بخشش ایرانیان» در کمیته امداد استان اشاره کرد و افزود: در ماه مبارک رمضان رزمایش گسترده همدلی، مواسات و کمک مؤمنانه برای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری و به منظور حمایت از نیازمندان و اقشار کم بضاعت، در کمیته امداد و مراکز نیکوکاری استان مرکزی شکل گرفت و با افتتاح آشپزخانه‌های اطعام در سطح استان بیش از ۴۵ هزار غذای گرم تاکنون بین نیازمندان توزیع شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: