کد خبر: 3908067
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ملت ایران بهای سنگینی را برای انقلاب و اسلام پرداخته است؛ ازاین رو حفظ ارزش‌ها و تلاش‌ها برای رفع محرومیت مستلزم همدلی ملت و مسئولان است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز، یازدهم تیر ماه در نشست هم‌اندیشی با مجید مؤمنی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: محرومیت‌زدایی یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های سپاه است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: حفظ ارزش‌ها، مستلزم همدلی ملت و مسئولان است، خوشبختانه ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان و کشور برای کمک به محرومان وجود  دارد که از آن جمله می‌توان به کمک مؤمنانه مردم، گندزدایی معابر در زمان شیوع کرونا، ساخت مسکن ویژه محرومان اشاره کرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: ملت ایران سختی‌های زیادی کشید و بهای سنگینی را برای انقلاب و اسلام پرداخته و امروز وظیفه همه مسئولان حفظ و حراست از آن و تلاش برای رفع محرومیت است.

مجید مؤمنی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با بیان اینکه ساخت مسکن یکی از اساسی‌ترین نیاز‌های نیازمندان است، گفت: مسکن گران‌ترین خدمت کمیته امداد و بیش از 2هزار و ۲۰۰ خانوار مستأجر تحت حمایت این مجموعه وجود دارند. در بخش کمک هزینه پرداخت اجاره مسکن و ساخت مسکن مددجویی به‌ویژه خانواده‌های ایتام کمیته امداد نیازمند مشارکت و همکاری خیران و سایر بخش‌ها است.

وی با تشکر ازاقدامات سپاه در کمک به اقشار نیازمند و رفع محرومیت از جامعه اظهار کرد: کمیته امداد و سپاه امروز خط مقدم میدان مقابله با دشمنان هستند. افزایش مشارکت مردمی کمیته امداد استان در سال‌های اخیر باعث شده است تا بسیاری از نیازمندان توانمند شده و از چرخه حمایتی مجموعه خارج شدند.

مؤمنی ادامه داد: حمایت مردم از فرزندان ایتام، محسنین ومشارکت در طرح‌های کمیته امداد نشانگر مقبولیت عمومی این نهاد مردمی است. همکاری کمیته امداد و سپاه در کمک به نیازمندان و رفع محرومیت از جامعه مؤثر است.

مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه ماهیانه در سطح استان ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مستمری توسط کمیته امداد به حساب خانوارهای نیازمند واریز می‌شود، گفت: پرداخت مستمری تنها برای اقشار خاصی که سالمند هستند و یا بیماران و افرادی که توانایی کار ندارند ادامه‌دار است؛ چراکه اساس کار کمیته امداد پرداخت مستمری نیست، بلکه اولویت این نهاد توانمندی مددجویان تحت حمایت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: