کد خبر: 3916106
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷
حجت‌الاسلام قمی:
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شرایط کشور را به دلیل شیوع بیماری کرونا ویژه توصیف و اظهار کرد: وظایف بیشتری برعهده سازمان تبلیغات اسلامی قرار داد و همه عوامل این سازمان در سطح کلان کشور و حتی شهرستان‌ها مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های خود را پیش می‌برند؛ چراکه فرمایش مقام معظم رهبری درباره رعایت موازین بهداشتی برای همه ما حجت است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عصر روز گذشته، 21 مرداد ماه، به منظور تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی به اراک سفر کرد. دیدار با آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان، شرکت در مراسم معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان و دیدار با نخبگان فرهنگی از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده بود.

حجت‌الاسلام محمد قمی در دیدار با آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، با اشاره به اینکه تحقق منویات رهبری در همه حال برای سازمان تبلیغات اسلامی حجت است، اظهار کرد: تمامی زیرساخت‌های درون سازمانی در خدمت عمل به فرامین رهبری به کار گرفته می‌شود و در این مسیر برای دستیابی به نتیجه بهتر، هماهنگی و همکاری با دیگر دستگاه‌های همسو در اولویت است.

وی سازمان تبلیغات اسلامی را بازوی مؤثر و اثرگذار نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها دانست و با بیان اینکه اولویت‌ها طبق تأکیدات نماینده ولی‌فقیه صورت می‌پذیرد، تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیاری برای پیشبرد اهداف فرهنگی ـ قرآنی در سازمان تبلیغات اسلامی وجود دارد که با توجه به شرایط امروز جامعه حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام قمی شرایط کشور را به دلیل شیوع بیماری کرونا خاص توصیف و اظهار کرد: با شیوع کووید 19 و تحریم‌ها وظایف بیشتری برعهده سازمان تبلیغات اسلامی قرار داد و همه عوامل این سازمان در سطح کلان کشور و حتی شهرستان‌ها مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های خود را پیش می‌برند؛ چراکه فرمایش مقام معظم رهبری در رعایت موازین بهداشتی برای همه ما حجت است. رسالت سازمان با فرارسیدن ایام محرم و صفر سنگین‌تر از قبل خواهد شد، این سازمان آمادگی کامل خود را برای اعتلای اسلام ناب محمدی مبتنی بر فرهنگ عاشورا اعلام می‌کند و همواره در تبیین آموزه‌های دینی پیشگام است.

ظرفیت‌های بی‌نظیر استان مرکزی در حوزه‌های مختلف

آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، هم در این دیدار، استان مرکزی را استانی مفاخر پرور و عالم‌خیز معرفی و اظهار کرد: این استان با توجه به ظرفیت‌های بسیار گسترده مورد اهمیت است و ظرفیت‌های بی‌نظیر آن در حوزه‌های صنعت، حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، مشاهیر، کشاورزی و دانشگاهی در کشور پیشگام است. همچنین، تردد روزانه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان ظرفیت‌ اقتصادی و حتی فرهنگی بسیار خوبی را ایجاد می‌کند که باید مورد بهره‌برداری قرار گیرد و نباید منتظر ماند تا فرصت‌ها ایجاد شود.

این مقام مسئول با ابراز تأسف از وضعیت نه چندان خوب استان در حوزه جمعیتی، آمار جمعیتی استان را پیر دانست و تصریح کرد: یکی از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری توجه به مسئله جمعیت است، اگر این موضوع نادیده گرفته شود قطعاً با آسیب‌های امنیتی و اجتماعی روبه‌رو خواهیم شد؛ از این رو می‌طلبد که به مقوله جمعیت توجه بیشتری شود. همچنین، تحکیم بنیان خانواده و ساماندهی مسائل روابط خانوادگی اولویت جامعه است و مبانی استحکام کانون خانواده، افزایش ازدواج و کاهش طلاق باید در دستور کار مساجد و دیگر نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

وی خانواده را هسته مرکزی سلامت اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: تأکید بر قوام خانواده در راستای حفظ سلامت اجتماعی در دین اسلام بسیار مورد توجه است؛ چراکه زمینه‌ساز توسعه همه‌جانبه است و نقش تبلیغات اسلامی در صیانت از آن باید برجسته‌سازی شود. سازمان تبلیغات اسلامی باید احیا و جوان‌گرایی در مساجد را در دستور کار قرار دهد. جوان‌گرایی هیئت امنا و همکاری با بسیج و مجموعه‌های فرهنگی در کنار تجربیات پیشکسوتان ضرورت مهمی است و استان با داشتن مساجد فعال پیشتاز است که باید از آنان بهتر استفاده شود.

ضرورت ارائه ایده نو با تکیه بر روحیه جهادی

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات با تکیه بر روحیه جوانان انقلابی ایده‌های جدید و نوین را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب طراحی و عملیاتی می‌کند، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و سلب فرصت تبلیغ حضوری از طلاب و روحانیون، فعال‌سازی و تقویت زیرساخت‌ها برای استفاده هرچه بیشتر از فضای مجازی در برنامه‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد.

وی ادامه داد: زیرساخت تبلیغات عمیق دینی در راستای افتخارآفرینی و وحدت بخش و پاسخ قاطعانه و علمی به شبهات باید از سوی سازمان تبلیغات در تمام نقاط کشور فراهم شود. فعالیت در فضای مجازی توسط سازمان تبلیغات باید هوشمندانه و سخت‌کوشانه باشد و در جهت امیدآفرینی و وحدت انجام شود. دستگاه‌های تبلیغاتی باید توطئه و نقشه‌های شوم دشمنان را آشکار کنند و پشت پرده‌ فتنه‌گری‌های آمریکا را برای مردم نمایان سازند و سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک دستگاه مردمی باید در این امر پیشتاز باشد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در پایان تصریح کرد: توجه به فرهنگ عاشورا در شرایط فعلی مهم است و سازمان تبلیغات اسلامی باید در این حوزه با جدیت عمل کند. تحول‌آفرینی براساس روحیه انقلابی‌گری، استفاده از نیروی انسانی جوانان، متعهد و متخصص با تکیه بر امید و نشاط باید در این سازمان مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: