کد خبر: 3922718
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: چهل سالگی دفاع مقدس فرصت ارزشمندی برای سخن گفتن با مردم، نسل جدید و بیان ناگفته‌های دفاع مقدس و مجاهدت‌هایی است که تاکنون به آن پرداخته نشده است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، امروز، 23 شهریور در نشست تخصصی فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان با ستاد کشوری چهل سالگی دفاع مقدس با موضوع گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس و هماهنگی برنامه‌های این ایام تصریح کرد: شهربانی، کمیته انقلاب اسلامی و ژاندارمری در  سال‌های دفاع مقدس نقش برجسته‌ای داشتند و در مقطعی شاهد درگیری‌های زیادی در پاسگاه‌های مرزی بودیم که اقدامات آنان در برقراری امنیت قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی با توجه به شرایط ارزشمندی که در طول انقلاب اسلامی پشت سرگذاشته فعالیت‌ها و مجاهدت‌های بسیار زیادی از خود در بخش‌های مختلف بر جای گذارده است، تشکیل بنیاد حفظ آثار ناجا در کشور را اقدامی ارزشمند در راستای حفظ آثار و نشر ارزش‌های شهدای ناجا دانست و تصریح کرد: نسل امروز نیازمند بهره‌مند شدن از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس است. ازاین رو از هر روشی باید در جهت تحقق این امر مهم استفاده کرد.

به‌گفته کریمی امروز همه ظرفیت‌های موجود در سپاه و بسیج استان در خدمت گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس است و هر روز به شکل تخصصی برنامه‌هایی ویژه تدارک دیده شده که از سوی مراکز تخصصی سپاه و بسیج انجام می‌شود. چهل سالگی دفاع مقدس فرصت ارزشمندی برای سخن گفتن با مردم، نسل جدید و بیان ناگفته‌های دفاع مقدس و مجاهدت‌هایی که تاکنون به آن پرداخته نشده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: امسال با توجه به اینکه اولین دفاع مقدس بدون حاج قاسم سلیمانی را در پیش داریم برنامه‌های چهل سالگی با محوریت تبیین شخصیت این بزرگوار تدوین شده است، اما یک هفته ویژه هم برای شهید سلیمانی در نظر گرفته‌ایم که برنامه‌های شاخص و ملی در دستور کار قرار می‌گیرند.

کریمی ارائه خدمات پزشکی و درمانی به آحاد جامعه به ویژه محورمان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم هفته دفاع مقدس دانست و گفت: یکی از دلایل ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برگزاری برنامه‌های مردمی و آتش به اختیار در حوزه ایثار و شهادت بوده که در طول چهل سال انقلاب توسط اقشار مختلف مردم انجام شده است. امروز در شرایط کرونایی باید این اقدامات با روش‌ها جدیدتر و خلاقانه‌تر انجام شوند.

وی ادامه داد: امروز در چهل سالگی دفاع مقدس نیازمند به کارگیری ظرفیت‌های مردمی و حرکت‌های آتش به اختیار جوانان برای گرامیداشت فرهنگ دفاع مقدس و تجلیل از شهدا و رزمندگان هستیم که باید به آن توجه شود. شهدا و رزمندگان دفاع مقدس همواره نزد ملت ایران جایگاه ارزشمندی داشته و دارند و به وضوح ارادت و معرفت مردم نسبت به شهدا را در طول این سال‌ها توسط مردم دیده ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: