کد خبر: 3924411
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: همه واقف هستیم از غربی‌ها چیزی عاید ما نخواهد شد و نباید چشم ما به غرب باشد. برای ما تفاوتی نمی‌کند که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد؛ چراکه ماهیت آمریکا استکباری است و با تغییر رئیس جمهور ماهیت آن تغییر پیدا نمی‌کند.

ماهیت استکباری آمریکا با تغییر رئیس‌جمهور تغییر نمی‌کند

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی امروز، 31 شهریور ماه  در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری این استان به وضعیت اسف‌بار وابستگی ایران در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب به کشورهای غربی، امریکایی اشاره و اظهار کرد: سلطه جوامع استکباری در زمان رژیم پهلوی حقیقت تلخ است و این امر باید برای جوانان و نوجوانان به درستی تبیین شود؛ چراکه دشمن به دنبال تبلیغات سوء است و با استفاده از ابزارهای مختلف همچون ابزار هنر باید از آن جلوگیری کرد.

وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی رسم نوکری ایران برای آمریکا در کشور حاکم بود که دست‌های پلید آنان منابع و ثروت‌های کشور را غارت می‌کردند. ایران قبل از انقلاب در اوج وابستگی بود و تنها 53 درصد مردم باسواد بودند. وضعیت بهداشت در حالت فلجی قرار داشت و پزشکان ما از اغلب هویت بنگلادشی، هندی و پاکستانی داشتند و هیچ‌گونه امکاناتی هم در داخل کشور وجود نداشت.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی همچنین به وضعیت ایران در حوزه تسهیلات نظامی ایران در سال‌های قبل از انقلاب اشاره و ادامه داد: قبل از انقلاب در حوزه دفاعی حتی توان ساخت یک اسلحه ساده هم نداشتیم و تمام سیستم‌های دفاعی و امنیتی کاملا وابسته به غربی‌ها بود و امروز به برکت انقلاب اسلامی بیش از ۹۰ درصد در حوزه‌های مختلف استقلال داریم و بسیار لازم است برای تحقق ۱۰ درصد باقی مانده تلاش و عزم همگانی صورت گیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: شرایط قبل از انقلاب برای ملت ایران کاملا تلخ بود و نیاز است این شرایط به طور دقیق و کامل در اختیار دانش آموزان، دانشجویان و مراکز علمی قرار گیرد تا تبیین واقعی و درست اتفاق افتد. دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن و اقدامات امنیتی استفاده می‌کند که نمونه بارز آن توطئه‌های منافقین و جنگ تحمیلی 8 ساله است. کارنامه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اراده و قدرت الهی بسیار درخشان است و این مهم به برکت خون شهدا، هدایت‌ها و رهبری امام راحل و مجاهدت‌های رزمندگان به دست آمده است.

وی شهدا را سند افتخار ملت ایران دانست و بیان کرد: کارنامه دفاع مقدس مملو از سربلندی، عزت و کرامت است. استان مرکزی دیار امام خمینی(ره)، استان عالم‌خیز و بزرگ مردان تاریخ و ۶۲۰۰ شهید عملکردی درخشان در هشت سال دفاع مقدس دارد.

آیت‌الله دری نجف آبادی تأکید کرد: هوشیاری مقام معظم رهبری در همه سطوح و در رآس آنها هوشیاری در سطح منطقه‌ای و دفاعی در برابر دشمنان کوردل را زبان زد خاص است. این هوشیاری سبب استیصال و نابودی تمام معادلات دشمنان شده است. امروز قدرت جمهوری اسلامی قدرتی بی‌نظیر در منطقه و بین کشورهای دنیا است و این امر نشان‌دهنده موفقیت در چهل سال اول انقلاب است.

وی ادامه داد: امنیت در عرصه منطقه‌ای و جهانی مسأله اول هر کشوری محسوب می‌شود که به برکت هدایت‌های مقام معظم رهبری، شهدا و نیروهای مسلح این مهم در کشور بدست آمده و هر قدرتی که بخواهد به منافع ملی ملت تجاوز کند با اقتدار با او مقابله می‌شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تأکید کرد: ارتفاعات جولان، حشدالشعبی، سوریه، لبنان و عراق، عمق استراتژیک ایران اسلامی است، به تعبیر مقام معظم رهبری در صورتی که دشمن از این مناطق که خاکریز ایران محسوب می‌شوند عبور کند باید با او مقابله شود. آمریکا و دیگر کشورها هرگز دلسوز ما نبودند و مشکلات اقتصادی مردم باید با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی رفع شود. دشمنان با وجود اینکه همکاری جهت توسعه کشور ما ندارند، اما با نقشه‌های شوم به دنبال تضعیف نظام هستند که واجب است جوانان در این عرصه هوشیاری به خرج دهند.

وی گفت: امروز در برابر گرگ‌های آدم‌خوار با تمام قدرت ایستادگی خواهیم کرد و در مقابل تهدیدات و توطئه‌های دشمنان بی‌تفاوت نخواهیم بود؛ چراکه این یک وظیفه ملی و مهم است. همه واقف هستیم از غربی‌ها چیزی عاید ما نخواهد شد و نباید چشم ما به غرب باشد و برای ما تفاوتی نمی‌کند که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد؛ چراکه ماهیت آمریکا استکباری است و با تغییر رئیس جمهور ماهیت آن تغییر پیدا نمی‌کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: راه عزت و کرامت ملت ایران، راهی که امام راحل برای ما ترسیم کرده‌اند و توسط مقام معظم رهبری با قدرت در حال پیمودن است و امروز همه باید با تبعیت محض از ولایت‌فقیه این راه باعظمت را ادامه دهیم. راه امام(ره) و مقام معظم رهبری راه تکریم انسانیت است و باید این امر همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: نسل امروز جامعه باید با جدیت و قدرت راه امام، شهدا و پیشکسوتان جهاد و شهادت را طی کند، پیشکسوتان جهاد و شهادت مایه امید و عزت جامعه هستند و اگر امروز آنها را تکریم می‌کنیم نشان از این دارد که باید راه این عزیزان با قدرت‌تر از گذشته ادامه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در پایان به وضعیت استان در مواجه با شیوع کرونا نیز اشاره کرد و در این رابطه گفت: استان مرکزی در مقابله با ویروس کرونا عملکرد موفقی داشت و با توجه به اینکه در روزهای نخست، دومین استان درگیر بود، اما به مدت چند ماه جزو استان‌های رده آخر کشور شد، اما در حال حاضر شرایط کشور و استان در این زمینه مطلوب نیست که باید با همت مردم و مسئولان اقدام ویژه‌ای در جهت شکست این ویروس انجام شود.

یادآور می‌شود؛ در پایان مراسم از تعدادی از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: