کد خبر: 3924926
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
امام جمعه زرندیه با اشاره به اینکه تأثیر شعر و هنر مداحان در زمان هشت سال جنگ تحمیلی کمتر از سلاح‌های پیشرفته نظامی نیست، افزود: تهییج رزمندگان اسلام در زمان نبرد با دشمن بعثی و در عملیات‌های مختلف تأثیر مهمی بود که اشعار شاعران بسیجی و انقلابی در جبهه‌های حق علیه باطل داشتند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، امام جمعه زرندیه شامگاه روز گذشته، اول مهر در مراسم شعر و خاطره دفاع مقدس که با عنوان «رازهای ارغوانی» همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس که در سالن زرندستان مجتمع فرهنگی هنری شهر مأمونیه برگزار شد، گفت: زبان شعر در طول تاریخ اسلام گاهی بُرنده‌تر و تأثیرگذارتر از سلاح نظامی بوده است.

وی با اشاره به اینکه تأثیر شعر و هنر مداحان در زمان هشت سال جنگ تحمیلی کمتر از سلاح‌های پیشرفته نظامی نیست، افزود: تهییج رزمندگان اسلام در زمان نبرد با دشمن بعثی و در عملیات‌های مختلف تأثیر مهمی بود که اشعار شاعران بسیجی و انقلابی در جبهه‌های حق علیه باطل داشتند.

احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی زرندیه هم گفت: عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ثبت و ضبط و اشاعه فرهنگ مقاومت و رشادتها و ایثارگری شهداء، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در دستور کار این اداره قرار داشته و سعی برآن است تا بتوان با بهره‌گیری از ظرفیت و توان اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان دراین راستا قدم برداشته شود.

وی با اشاره به این جمله از رهبر انقلاب که ادبیات دفاع مقدس یک گونه ادبی نیست و می‌توان با گونه‌های مختلف ادبی دفاع مقدس را به تصویر کشید، از شاعران، ادیبان و نویسندگان شهرستان خواست تا با تمام توان خود همچون همیشه در این راستا حرکت کرده و موجبات بالندگی، رشد ونمو ادبیات مقاومت و پایداری را فراهم آورند.

در پایان مراسم سیدمهدی طباطبایی، محمدعلی کاتبی، هادی بیابانی، حمید فرقانی، بهاری، حمیده پارسافر و یمیرا اشعار خود در حوزه دفاع مقدس را قرائت کرده و محمدرضا احمدی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بعنوان کم سن وسال‌ترین رزمنده گردان ولیعصر(عج) لشگر علی ابن ابیطالب(ع) خاطراتی را از دوران جنگ بیان کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: