کد خبر: 3925023
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی امروز، دوم مهرماه همزمان با سومین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس به صورت ویدئوکنفرانس با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی امروز، دوم مهرماه همزمان با سومین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفرانس با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی در مراسم افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی مصداق واقعی انجام یک پروژه جهادی است که جمعی از مسئولان استان اراده کردند و همه توان خود را به کار گرفتند تا این پروژه عظیم به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: افتتاح باغ موزه دفاع مقدس شعار ما می‌توانیم را به خوبی در عمل محقق کرد. انجام این پروژه مهم، یک افتخار دیگر در کارنامه درخشان استان مرکزی به ثبت رساند. باغ موزه دفاع مقدس استان پیشانی افتخارات و نماد جانفشانی‌های ۶۲۰۰ شهید استان و رزمندگان سرافراز است که مجاهدت‌ها و فداکاری‌های این عزیزان را یادآوری می‌کند.

آقازاده اظهار کرد: امروز باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی به یادمانی ارزشمند برای ایثارگری‌ها و فداکاری‌های بزرگ مردان دفاع مقدس تبدیل شده است. خوشبختانه امروز با وجود افتتاح مرکز فرهنگی دفاع مقدس شاهد این هستیم جوانان و نوجوانان بیشتر از این مجموعه بازدید می‌کنند و این امر قابل تقدیر و توجه است.

استاندار مرکزی ادامه داد: دفاع مقدس سند حقانیت ملت ایران و تجلی ارزش‌های والای انسانی است و امروز آحاد جامعه باید این مجاهدت‌ها را ببینند و این مرکز فرهنگی گامی مؤثر در این راستا است و امیدواریم خیرات و برکات خوبی داشته باشد.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در حاشیه افتتاح باغ موزه دفاع مقدس هم گفت: عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس استان سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع آغاز شده است.

کریمی افزود: تا کنون ۱۵۰ میلیارد ریال برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی هزینه شده و امروز مرکز اسناد و مدارک، کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، سالن‌های آمفی تئاتر روباز و سرپوشیده و یادمان شهدای گمنام به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: